KML uue hooaja formaat sai paika

Esmaspäeval toimunud Alexela Korvpallii Meistriliiga nõukogus kinnitati pärast põhjalikke arutelusid eeloleva hooaja formaat. TÜ/Rock mängib meistriliigas kolm ringi – üks mäng kõigiga kodus ja kaks võõrsil, v.a Cramoga, kellega mängitakse kaks kodus ja kaks võõrsil mängu.

BC Kalev/Cramo mängib Alexela KML põhiturniiril kaks ringi, v.a Tartu Ülikool/Rockiga. Rockiga mängivad nad neli korda – kaks kodus pluss kaks võõrsil. Teistega mängib Kalev/Cramo kaks mängu võõrsil, kinnitas Alexela KMLi tegevjuhi kt Anneliis Annus.

TÜ/Rock mängib koduses meistriliigas kolm ringi, nii nagu eelmiselgi hooajal. Nende formaat on selline, et üks mäng kõigiga kodus ja kaks võõrsil, v.a Cramoga, kellega mängitakse, nagu juba öeldud, kaks kodus-kaks võõrsil.

Võrreldes eelmise aastaga on erinev ka see, et Audentese SG/Noortekoondis mängib kaasa kõik neli ringi. Eelmisel, nö piloothooajal tehti kaasa vaid kaks ringi ehk 16 kohtumist.

KMLis osaleb üheksa võistkonda, nii nagu ka eelmisel hooajal. Lisaks mitmete klubide osavõtule Balti liigast teeb Kalev/Cramo kaasa VTB Ühisliigas ja FIBA Europa Cupil, TÜ/Rock ja samas eurosarjas. Cramo BBLis sel hooajal ei osale. VTB sarja formaat on mullusega sama.

Uudisena võiks välja tuua, et TLÜ/Kalev võeti maha FIBA uuest sarjast koos leedukate Lietkabelise ja Prienaiga. „Kuna osavõtjate arv oli algul planeeritud 64 peale, registreerujaid tuli aga alla 60, kahandati kohti 56-le (et gruppe paremini jagada) ning seetõttu TLÜ/Kalevi jaoks uues liigas ruumi ei jätkunud. Sportlikul printsiibil polnud TLÜ/Kalevil trumpe lauale panna,“ selgitas EKLi peasekretär Keio Kuhi.

0 kommentaari

Lisa kommentaar