Kkehva kolmanda veerandaja tõttu kaotati TalTech/OPTIBETile

Paf-Eesti Läti korvpalliliiga kohtumises võõrustas Tartu Ülikool Maks & Moorits pealinnast kohale sõitnud TalTech/OPTIBET meeskonda. Tugeva kolmanda veerandaja najal võitis kohtumise TalTech skooriga 81:68. Emmanuel Wembi oli Tartu parim 13 punkti ja 13 lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoones mõnesajapealise publiku ees peetud mäng kulges kodumeeskonna jaoks tõususe ja mõõnadega. Kohtumise avaveerandit kontrollis TalTech ning hoidis nelja-viie punktilist eduseisu. Veerandi lõpuks vähendasid tartlased vahe kahele seisul 14:16.

Teisel veerandil sai aga kodumeeskond hoo üles ja 18:4 spurdiga mindi kohtumist juhtima 32:23. Aga nii kiiresti kui edu tekkis, see ka kadus. TalTech tegi veerandaja lõpuminutitel omalt poolt 14:2 spurdi ja võitis poolaja 41:35.

Poolajapausilt tuli parema häälestusega tagasi TalTech ja tabas esimese viie minutiga viis kaugviset, mis initsiatiivi nende poole kallutasid. Veerandi keskel oli TalTechi eduseis juba 20 punkti peal seisul 61:41 ja paraku ohtlikult lähedale kodumeeskond enam ei jõudnud. Kolmas veerandaeg lõppes TalTechi 68:49 eduseisus. Viimasel neljandikul püüdsid Tartu mängijad muutust tuua, aga tipikad leidsid kõikidele käikudele vastused ja võitsid kohtumise 81:68.

Pingilt tulnud Emmanuel Wembi mängis lõpuks ligi 34 mänguminutit ja kogus Tartu parimana 13 punkti ja 13 lauapalli ning efektiivsusnäitajaks 23. Sama efektiivsusega tegutses ka Märt Rosenthal lõpetades mängu 10 punkti, viie lauapalli ja kuue korvisööduga. Samuti 10 punkti said kirja Adomas Drungilas ja Braxton Huggins.

TalTech/OPTIBETi vedas ameeriklane Brandon Childress, kes lõpetas mängu 19 punkti, viie lauapalli ja viie korvisööduga. Erik Keedus viskas 16 punkti ja võttis üheksa lauapalli. Ralf Küttis sai kirja 12 punkti ja kuus lauapalli.

Tartu peatreener Nikolajs Mazurs nägi allajäämist eelkõige mentaalses plaanis.

Mängu alguses olime distsiplineeritud ja suutsime ka mängu tempot kontrollida. Aga teisel ja eriti kolmandal veerandajal tegime rumalaid vigu ja pallikaotuseid. Teadsime, et nad leiavad oma viskekohad, aga me ei suutnud lauavõitlust kontrollida. Nad said kauged lauapallid kätte ja lõpetasid rünnakud ikka kaugviskega. On lubamatu, et nemad tahtsid meist seda võitu rohkem ja et me eelkõige selle mängu mentaalse poolega kaotasime.

Paf Eesti-Läti liigas on Tartu Ülikool Maks & Mooritsal kirjas kaheksa võitu ja 14 kaotust, mis annab tabelis üheksanda koha. TalTech/OPTIBETil on kirjas 17 võitu ja kaheksa kaotust ning sellega asutakse viiendal tabelireal.

Järgmisel nädala kolmapäeval on tartlastel ees ootamas kodumäng BK Liepaja vastu. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00. Nädala teises mängus sõidab Tartu Eesti meistrivõistluste mängus laupäeval külla Tallinna Kalevile.

No Comments

Comments are closed.