Kindlustasime koha Eesti-Läti liiga finaalturniiril

Eesti-Läti korvpalliliiga veerandfinaalide kolmandas mängus alistas Tartu Ülikool Maks & Moorits kodus kindlalt BK Ventspilsi 92:69  ja kindlustas sellega pääsu finaalturniirile nelja parema sekka. Tomaš Pavelka kogus võimsa kaksikduubli 23 punkti ja 16 lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunes mängu vaatama senise hooaja rekordipublik ehk ligi 1400 korvpallisõpra. Mäng sai kohe algusest peale kodumeeskonna jaoks hea hoo sisse ja mõne minuti järel juhtis Tartu 12:5. Seejärel Ventspils pisut kogus end, aga avaveerandi võitis heas hoos Tartu 31:23. Teisel veerandajal tuli mõlema meeskonna mängu ebakindlust ja alguse suur skoorituhin vaibus. Poolajaks säilitas Tartu korraliku 44:35 eduseisu.

Teine poolaeg mängupilti olulist muutust ei toonud – Tartu suutis oma kaitseplaanidest kinni pidada ja neutraliseerida Ventspilsi tagamängijad. Kolmanda veerandi lõpus näitas tabloo Tartu 61:52 eduseisu. Mängu kõige ärevamad hetked tekkisid pärast Ventspilsi 5:0 vahespurti, millega nad jõudsid nelja punkti kaugusele seisul 65:61. Tomaš Pavelka vedamisel sai Tartu siiski oma mängumootori taas tööle ja slovaki kahe järjestikkuse pealtpaneku järel oli publik valmis spordihoonel katuse pealt tõstma. Lõpuminutitel kärises vahe järjest suuremaks ja mängu lõpuks särasid tablool Tartu kindlad 92:69 võidunumbrid.

Tomaš Pavelka sai Tartu efektiivseima mängijana kirja 23 punkti ja 16 lauapalli ning efektiivsusnäitaja 38. Ty Gordon viskas samuti 23 punkti ja andis ka viis korvisöötu. Leemet Böckler panustas võitu 15 punkti ja seitsme korvisööduga, Märt Rosenthali arvele kogunes 10 punkti.

Ventspilsi suurim skoorija oli Guntis Sipolins 15 punkti ja viie lauapalliga. Linards Jaunzems viskas 12 punkti ja võttis seitse lauapalli. Võrdselt 10 punkti peale jäid Emmanuel Wembi ja Ivan Gandia-Rosa.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul sai seerias otsustavaks tartlaste keskendumine kaitsele.

Saime oma kaitse korda ja mehed said aru, et tähtis on mängida meeskondlikult ja hoida vaim ühtsena. Kui pidasime kaitses plaanist kinni ja mängijad pingutasid korralikult Ventspilsi tagamängijate takistamisel, siis oli hoopis teine mäng – nad ei saanud enam oma lihtsaid viskeid ja rünnak takerdus. See saigi otsustavaks, et suutsime kaitset palju paremini mängida. Finaalturniirini on aega ja vaatame, kes seal vastu tuleb. Selles formaadis võib kõike juhtuda. Meie jaoks on nelja parema sekka jõudmine hea, aga kindlasti ei taha me sellega ainult piirduda.Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Eesti-Läti liiga poolfinaalid peetakse Tallinna Unibet Arenal reedel ja laupäeval, 7.-8. aprillil. Lisaks Tartule on seal koht kindel BC Kalev/Cramol ning Riia VEFil, neljanda koha peale mängivad suurfavoriit BC Prometey ja Viimsi/Sportland ning pärast tänast Viimsi võitu on selles paaris seis viigis 1:1.