Khimik võitis kodus Juventust ja aitas TÜ/Rocki edasi

Pärast FIBA Europe Cupil L-alagrupi viienda ringi kohtumisi on selge, et grupist lähevad edasi Južnõi Khimik ja TÜ/Rock. Južnõi Himiku alistas kodus Utena Juventuse 80:72 ning jätkab täisedu viie võiduga, TÜ/Rockil on kirjas juba kolm võitu ja kaks kaotust ning Juventusel kaks võitu ja kolm kaotust. Mängida jääb veel üks voor, aga TÜ/Rockil on Juventuse ees kahe mängu kokkuvõttes kolmepunktiline eelis.

Kokku on FIBA Europe Cupil 14 alagruppi, kus 32 parema sekka pääsevad iga grupi kaks esimest pluss neli parimat kolmanda koha omanikku.

Kuna taaralinlased on enda alagrupis teise koha kindlustanud, siis on teada, et 32 parema seas kuulub Rock R-alagruppi. Seal kohtutakse Kalev/Cramo H-alagrupi 2. tiimi, D-alagrupi 1. meeskonna ning E-alagrupi 2. satsiga.

H-alagruppi kuuluvad lisaks Kalev/Cramole Iisraeli tiim Rishon LeZion Maccabi, venelaste Krasnojarski Jenissei ja bulgaarlaste Sofia Lokoil Academic. Peale Kalevi on kõik siin veel konkurentsis sees ja seega võivad nii Maccabi (9 punkti), Jenissei kui Academic (mõlemad 8 punkti) ka 2. kohal lõpetada.

D-alagruppi kuuluvad Elan Chalon (Prantsusmaa), SPM Schoeters Den Bosch (Holland), Magnofit Güssing Knights (Austria) ja Zlatorog Laško (Sloveenia). Siin on selge, et Rocki vastaseks tuleb Elan Chalon, kes on võitnud kõik 5 senist kohtumist.

E-alagrupis jahivad omakorda edasipääsu FoxTown Cantu (Itaalia), STB Le Havre (Prantsusmaa), Boras (Rootsi) ja Bulls Kapfenberg (Austria). Enne 5. vooru mänge juhib 7 punktiga alagruppi FoxTown, Le Havre ja Boras on 6 silma peal ja Kapfenberg on kogunud 5 punkti.

Viimase alagrupivooru kohtumise peab Rock 2. detsembril, kui võõrsil kohtutakse täiseduga jätkava Himikuga.

Vahegrupi mängudega tehakse algust juba detsembri keskel. Suure tõenäosusega mängib TÜ/Rock esimese mängu Prantsusmaal Chaloniga 16. detsembril. V ahegrupi esimene kodumäng on eeldatavasti 6. jaanuaril.

0 kommentaari

Lisa kommentaar