Kehval viskepäeval Juventuse vastu ei saadud

Tartu Ülikoolil oli võimalus asuda Balti liiga tabeliliidriks, selleks oleks tulnud võita kodus Utena Juventust. Ent kehv tabavus ja Vaidotas Volkuse viskekontsert tähendasid Tartu jaoks üht – 74:96 allajäämist. Rain Veideman ja Tanel Kurbas kogusid parimatena 16 punkti.

Mängu kontroll läks külaliste kätte juba tegelikult esimese veerandaja lõpus, mis tartlaste 17:20 kaotusseisus lõppes. Alles teise veerandaja keskel saadi oma mäng pisut käima ja veerandaja teisel poolel lõpetasid Tartu Ülikooli rünnakuid enamasti kas Rain Veideman või Tanel Kurbas. Kurbaselt ka mitu pealtpanekut ja nii mindi pikemale mõttepausile viigiseisus 40:40.

Hea emotsioon aga teise poolaega edasi ei kandunud – Vaidotas Volkus ja Karolis Petrukonis vedasid Juventuse mõne minutiga kaheksapunktilisse eduseisu ja nii saadi rahulikult mängu kontrollida. Kolmas veerandaeg lõppes ülikoolimeeskonna jaoks kümnepunktilises kaotusseisus 59:69.

Vastaste korvialused pikad tegid korvi alt punktide saamise väga raskeks ja kaugvisete osaski ei olnud päev just kiita. Nii püsiski Tartu meeskond pidevalt ligi kümnepunktilises kaotusseisus ja olulist lisakäiku ei leitud. Enesekindlalt ladus üle käe korve Volkus ja nii venis enne lõpuvilet vahe üle 20 punkti. Lõpptulemuseks Tartu Ülikooli 74:96 kaotus.

Rain Veideman ja Tanel Kurbas kogusid võrdselt 16 punkti. Silver Leppik tabas kolmest kaugviskest kolm ning kogus mängu lõpuks 11 punkti. Meeskonna efektiivseim oli Kristo Saage 10 punkti, üheksa lauapalli ja viie korvisööduga.

Korraliku kontserdi tegi Vaidotas Volkus tabades viiest kaugviskest neli ja lõpetades mängu 32 punkti ja 10 lauapalliga. Darius Pakamanis viskas 19, Karolis Petrukonis 13 ning Gediminas Maceina 11 punkti.

Tartu Ülikool võitis küll lauavõitluse 45:39, ent oluliselt kehvema visketabavuse (36% vs 58%) juures oli sellest vähe abi.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Indrek Visnapuu sõnul ei õnnestunud mänguplaani täitmine. „Tahtsime kohe algusest peale mängida agressiivselt ja lootsime, et see teisel poolajal tulu hakkab tooma. Aga see plaan täna ei õnnestunud ning vastaseid said enesekindluse kätte,“ ütles Visnapuu. „Kaugvisete tabavus polnud väga hull, aga kaheste ja vabavisete protsent ei ole meile omane ja loomulikult mängib rolli ka see, et vastastel oli kaks pikka korvi  all, mis tekitas korvialuses ebakindlust ja see kandus üle kogu mängu.“

Tartu Ülikool jätkab nüüd mängudega võõrsil. Kolmapäeval, 2. novembril võetakse ette teekond Lätti, kus esmalt kohtutakse Liepajas kell 20.00 Lauvasega ning päev hiljem kell 19.00 Ventspilsiga. Järgmine kodumäng on kolmapäeval, 9. novembril kui võõrustatakse Kedainiai Triobeti.

0 kommentaari

Lisa kommentaar