Kedainiai/Triobeti vastu kaotati mäng korvi all

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond läks nädalavahetuse teises kohtumises vastamisi Kedainiai/Triobetiga. Ilma Bill Amiseta mänginud tartlased pidid vastu võtma teise järjestikkuse kaotuse numbritega 75:86. Rain Veideman ja Kristo Saage viskasid võrdselt 14 punkti.

Balti liigas võidusoont otsiv Tartu Ülikool läks Kedainai spordihoones mõnesajapealise publiku ees vastamisi eile Kalev/Cramole kaotanud Kedainiai/Triobetile ilma oma tsentri Bill Amiseta ning sellest sai ka üks võtmetegureid.

Esimesel poolajal võrdselt kulgenud mängus oli kerge initsiatiiv Tartu Ülikoolil. Teise veerandaja keskel oli seis pärast Timo Eichfussi korvi 34:26 tartlastele. Poolaja lõpuminuteid mängis aga kodumeeskond paremini ja mõttepausile läksid meeskonnad neljapunktilises vahes 45:41 Tartu Ülikoolile.

Teisel poolajal dikteeris kohtumist kodumeeskond ja skoori tegid neil peamiselt korvialused mängijad. Skoori poolest siiski tasavägise veerandaja lõpuminutitel venitasid võõrustajad sisse kuuepunktilise vahe ning neljandal veerandajal murti ülikoolimeeskonna vastupanu lõplikult kui neljapunktilises eduseisus tehti 8:1 spurt. Mängu lõpuks näitas tabloo Tartu Ülikooli 75:86 kaotusnumbreid.

Teist mängu järjest vedas Rain Veideman meeskonna punktivankrit. Seekord jagunes sama suur koormus ka Kristo Saagele ning tagamängijad tõid võrdselt 14 punkti. Vallo Allingu saagiks jäi 13 punkti ja seitse lauapalli, Tanel Kurbas viskas 12 punkti.

Võitjate parim oli 35 minutit mänginud David McClure 18 punkti ja 13 lauapalliga. Laimonas Kisielius lisas 15, mängujuht Vidas Ginevicius 11 ja põhitsenter Aurimas Adomaitis 10 punkti.

Numbrite võrdlus (TÜ vs Kedainiai)
Veerandajad: 20:17, 25:24, 15:25, 15:20
1P – 17/21 (81%) vs 15/2+ (75%)
2P – 17/37 (46%) vs 25/38 (66%)
3P – 8/21 (38%) vs 7/24 (29%)
Lauapallid (ründelaud) – 31 (7) vs 38 (9)
Pallikaotused – 16 vs 14
Vaheltlõiked – 8 vs 14

Tartu Ülikoolile oli see kümnendaks kaotuseks nelja võidu kõrvale ja sellega langeti BBL turniiritabelis võiduprotsendi järgi kümnendale kohale.

Meeskonna järgmine mäng on kolmapäeval, 18. jaanuaril ning siis kohtutakse kell 18.30 võõrsil TTÜ KK meeskonnaga. Järgmine kodumäng on reedel, 27. jaanuaril ja siis on vastaseks Pieno Zvaigzdesi.

Kuula ka peatreener Indrek Visnapuu mängujärgseid kommentaare ERR Spordile.