Kaunase Baltai üle võeti esimene BBLi välisvõit

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna Leedu reis jätkus Kaunases, kus astuti vastu Žalgirise duubelmeeskonnale Kaunase Baltaile. Tervet mängu kontrollinud tartlased said oma selle hooaja esimese BBLi välisvõidu kirja numbritega 75:65. Bill Amiselt meeskonna parimana 20 punkti ja viis lauapalli.

Kaunasesse Žalgirise treeningkeskusesse oli mängu vaatama kogunenud paarsada pealtvaatajat, nende hulgas ka kümmekond Tartu Ülikooli fänni.  Avaminutitel punkt-punktis kulgenud kohtumises haarasid tartlased initsiatiivi esimese veerandaja keskel ja seda peamiselt tänu heale kaitsemängule ja rünnakul teravuste loomisele. Marek Doronin meelitas vastastelt avaveerandajaga välja kuus viga ja hästi alustas mängu ka Bill Amis visates veerandajaga kaheksa punkti. Veerandaeg Tartule 26:14.

Teisel veerandajal aga rünnakuteravus kadus ja esimese kuue minutiga suudeti visata vaid neli punkti. Hoolimata veerandajal tehtud seitsmest pallikaotusest (neist kolm Saagelt), pidas kaitse piisavalt ja Baltai jõudis vaid viie punkti kaugusele. Kui kolm minutit enne poolajavilet sihik taas õigeks saadi paugutas Bill Amis minutiga kuus punkti ja lõpetas poolaja 15 peal. Avapoolaeg tartlastele 41:29 ning head kaitset näitab seegi, et vastaste suurimad tähed Jonas Maciulis ja Mario Delas oli hoitud vastavalt kolme ja nelja punkti peal.

Pärast poolajapausi sujus eestlaste mäng taas kui õlitatult – mängujuhina tegutsesid peamiselt Sokk ja Kriisa ning kui teisel veerandajal ei teenitud ühtegi vabaviset, siis kolmandal veerandajal mängiti oluliselt aktiivsemalt. Vastased sunniti rasketele visetele, mis enamasti mööda läksid. Lõplikult ei lubanud aga eest ära minna see, et leedukad said mööda visatud pallid taas kätte ja seega uue rünnakuvõimaluse. Viimasele neljandikule mindi siiski vastu tartlaste veenvas 59:48 eduseisus.

Nagu enamik korralikke võistkondi nii suutis ka Baltai viimasel neljandikul tagant tulijana vahet vähendada. Et Tartu Ülikooli rünnakulahendused muutusid ebaloogilisemaks, siis ei suudetud ka nii kiiresti kaitsesse jõuda ja veerandaja keskel anti kerge initsiatiiv võõrustajatele. Lähemale kuuest punktist nad õnneks aga ei jõudnud ja nii võttis Tartu Ülikool oma selle hooaja esimese võõrsil võidu Balti liigas tulemusega 75:65.

Bill Amis lisas avapoolaja 15 punkti kõrvale teisel poolajal veel viis ja lõpetas mängu 20 punkti ja viie lauapalliga. Vastastelt koguni 11 viga välja meelitanud Marek Doronin viskas oma 15 punktist üheksa vabavisetest ja võttis ka lisaks kuus lauapalli. Vallo Allingu kogus 13 punkti.

Baltai eest kogus ainsana kahekohalise punktisumma nende mängujuht Zygimantas Janavicius visates 11 punkti. Viie veaga välja langenud Mario Delas viskas kaheksa punkti ja võttis kaheksa lauapalli.

Peatreener Gert Kullamäe nägi võidu võtmena head mänguks häälestumist. „Kõigepealt tahan tänada mängijaid, kes olid mänguks väga hästi keskendunud ja täitsid treenerite plaani 90%. Väga hea mänguks valmisolek ja kontsentreeritus. Teisel veerandajal tulid küll sisse järjest mõningad pallikaotused ja sellest tingituna kadus korraks rütm, aga saime selle kiiresti jälle kätte,“ sõnas Kullamäe. „Eraldi tahan kindlasti tõsta esile Tanel Kurbast, kes täna Maciulise vastu tegi kaitses supertöö.“

Tartu Ülikoolil on koos selle võiduga nüüd Balti liigas kuus võitu ja 12 kaotust.

Meeskonna järgmine mäng on kolmapäeval, 15. veebruaril kui Tallinnas külastatakse sealset Kalevi võistkonda. Kohtumine algab kell 19.00. Järgmine kodumäng on reedel, 17. veebruaril ning siis võõrustatakse Piimameister Otto/Raplat.