Kastani Arenal tuli tunnistada kaotust

Tartu Ülikool/Rocki meeskond sõitis Alexela KML raames külla Rakvere Tarvale ja pärast tulist heitlust pidi vastu võtma 71:75 kaotuse. Ligi 35 minutit mänginud Tane Kurbas oli taas TÜ/Rocki parim 18 punktiga.

Rakveres ligi tuhandepealise publiku ees peetud kohtumise avaveerandaeg kulges võrdselt seitse minutit, aga siis sekkus hästi vahetuses Gert Dorbek ning tema viis järjestikkust punkti, millele Tanel Kurbas lisas veel neli, viisid TÜ/Rocki 20:13 ette. Veerandaja lõpuks Tarvas pisut kosus ja esimesed kümme mänguminutit lõppesid tartlaste 22:17 eduseisus. Teise veerandaja alguses võttis aga Tarvas tänu nende värskeima täienduse Brandis Raley Rossi edukale tegutsemisele vahe kiiresti tagasi ja edasi jätkus punkt-punkti mäng, kus kerget initsiatiivi hoidsid siiski tartlased. Avapoolaeg lõppeski koos Timo Eichfussi viskega, mis tabloole tartlaste eduseisuks 39:37 tegi.

Teise poolaja alguses läks TÜ/Rock jälle pisut eest ära ning Augustas Peciukeviciuse vise tegi seisuks 45:37. Tarva poolel leidus aga Roberts Stumbris, kes vahespurdi omalt poolt kahe korviga lõpetas. TÜ/Rock hoidis aga siiski terve veerandaja viie-kuue punktilist eduseisu ja viimasele neljandikule mindi seisult 56:51.

Eduseis sulas aga viimase veerandaja alguses väga kiiresti kui korvi tõi Raley-Ross ning kohe tabas ka Stumbris kaugviske ja otsa ka lähiviske ning Tarvas läks mängu juhtima. Tanel Kurbase korvid hoidsid TÜ/Rocki mängus, aga neli minutit enne lõppu tõi minivõidu oma meeskonnale David Haughton kui surus korvi möödaläinud Raley-Rossi viske ning järgmisel rünnakul sai TÜ/Rocki pallikaotuse järel veelkord palli ülevalt alla suruda. Viimastel minutitel võttis Rocki poolele mängu küll enda peale Tanel Sokk ja kohati juba tundus, et nii nagu juhtus Valga vastu, siis toob ta ka seekord kastanid tulest välja ning talle sekundeeris ka Gert Dorbek, kelle kaugvise 40 sekundit enne lõppu tartlased kahe punkti kaugusele tõi. Stumbris oli aga kindel vabavisetel ning TÜ/Rocki viimase rünnaku lahendus jooksis täielikult umbe ning tunnistada tuli 71:75 kaotust.

Ligi 35 minutit mänginud Tanel Kurbas tabas väljakult kõik viis kahepunktiviset ning lisaks ka kõik viis vabaviset, juurde ka üks kaugvise ja kokku andis see 18 punkti.Võrdselt 10 punkti peale jäid Gert Dorbek ja Timo Eichfuss, viimasele lisaks ka viis lauapalli. Platsi suurim lauavõitleja oli aga Janar Talts, kelle arvele jäi kuue punkti kõrvale 14 lauapalli.

Rakvere Tarva ridades sai Roberts Stumbris kirja kaksikduubli 17 punkti ja 11 lauapalliga. Väga korraliku esituse tegi Brandis Raley Ross kogudes 16 punkti, seitse lauapalli ja viis korvisöötu.Võrdselt 12 punkti peale jäid Sten-Timmu Sokk ja David Haughton.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul võeti otsustavatel hetkedel vastu valesid otsuseid.

Kolm veerandaeg püsisime mängus, aga viimasel neljandikul ületasid nad meid nii kaitses kui rünnakul. Võtsime vastu valesid lahendusi, need tekitasid mängijates ebakindlust ja samas Tarvas sai oma hoo üles. Me ei suutnud ära kasutada nende nõrku kohti, näiteks Cipruss sai mängu lõpuni nelja veaga mängida ja teised sellised võimalused jäid kasutamata. Koostöö rünnakul teeb endiselt muret ja peame sellega kindlasti enne euromänge veel palju tegelema.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Alexela KML mänguolukorras saab TÜ/Rock koostööd lihvida veel vaid TLÜ/Kalevi vastu reedel, 31. oktoobril Tallinna Kalevi spordihoones. Seejärel hakkab aga juba eurohooaeg ning esimeseks vastasseisuks sõidetakse Rumeeniasse, et seal teisipäeval, 4. novembril astuda vastu Targu Energiale. Esimene eurokodumäng on nädal hiljem, 11. novembril kell 19.00 võõrustatakse alagrupi eeldatavat soosikut Sofia Lukoil Academicut.

0 kommentaari

Lisa kommentaar