Kasahhide vastu külalislahkust ei näidanud

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Balti liiga raames küllaltki eksootilist Kasastani võistkonda Caspiy. Kohe avaminutitest tartlaste kontrolli all kugenud mängu võitis TÜ/Rock kindlalt 84:59. Timo Eichfuss oli võitjate parim 18 punkti ja viie lauapalliga.

TÜ/Rock võttis kodusaalis peetud mängu ohjad enda kätte juba avaminutitel ning esimese kümne mänguminuti lõpuks oli sees juba korralik 25:9 eduseis. Tõsisemat vastupanu külalised Kasastanist, kes olid tõsi küll ka Riiast otse mängule tulnud, ei osutanud ja samas taktis kulges ka edasine mäng. Poolaja võitis TÜ/Rock 46:23.

Kolmandal veerandajal püsis väljakuperemeeste eduseis 25 punkti ringis ning viimasel neljandikul paisus korraks isegi 34 punkti peale seisul 82:48. Mängu viimased minuteid mängisid kasahhid innukamalt ja nii kujunesid nende kaotusnumbrid pisut viisakamateks seisul 84:59. TÜ/Rocki meepotti tegi pisut tõrvasemaks Joosep Toome põlve väänamine viimastel minutitel, aga et mees läks riietusruumi oma jalal ja jääkotiga, siis jääb loota, et midagi väga tõsist ei ole.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe kiitis meeskonna mänguks valmisolekut. „Poiste poolt oli mängule minnes hea suhtumine. Kohe alguses võeti asja tõsiselt, saime suure vahe sisse ja seda hoiti lõpuni,“ sõnas Kullamäe. „Hea, et saimänguminuteid paremini jagada ja anda puhkust neile, kel viimasel ajal koormust palju olnud. Loodame, et Joosep Toome pääseb ka sellest põlve väänamisest ehmatusega.“

TÜ/Rockil jagunesid mänguminutid ühtlaselt ja kõige pikemalt mängis Augustas Peciukevicius – 23 minutit. Timo Eichfuss oli aga parim skoorija 18 punkti ja viie lauapalliga. Joosep Toome kogus 12 punkti ning Janar Talts 11 silma.

Caspiy eest kogus nende tagamees Zhanysh Erns Uulu 16 ning Kris Richard 15 punkti. Vadym Matyukevych jõudis ka 10 punkti peale.

TÜ/Rockile oli see neljandaks võiduks kolme kaotuse kõrvale ning sellega hoitakse Balti liiga C alagrupis kolmandat kohta Prienai Tonybeti ning Pieno Zvaigzdesi järel. Caspiyl on üks võit ja neli kaotust ning homme ootab neid ees mäng Valgaga.

TÜ/Rocki järgmine mäng on viimane Eurochallenge alagrupi kodumäng ja seda teisipäeval, 10. detsembril ning vastaseks on austerlaste Vienna Zepter. Et alagrupist edasipääsu kindlamaks muuta, tuleb Rockil teisipäevane kohtumine võita. Pall pannakse mängu kel 19.00 ning kohtumise piletid on müügil Pieltilevis.

0 kommentaari

Lisa kommentaar