Karikavõistlustel alistati TLÜ/Kalev ning pääseti poolfinaali

Tartu Ülikool/Rock mängis Paides Eesti meeste karikavõistluste veerandfinaalkohtumise TLÜ/Kaleviga. Pärast tasavägist avapoolaega kallutasid tartlased mängu enda kasuks kolmandal veerandajal ja võitsid kohtumise kindlalt 76:55. Gert Dorbek tõi võitjate parimana 17 punkti ja neli lauapalli.

Paide Spordihallis peetud kohtumist jälgis tribüünilt mõnisada inimest ja esimesel poolajal rullus nende ees lahti küll punktivaene, aga tasavägine kohtumine. Mõlemad meeskonnad olid hädas skoorimisega ning alles avaveerandaja lõpuminutitel saadi rünnak paremini jooksma. Esimese veerandaja võitis pealinna meeskond 17:15. Teisest veerandajast kulus neli minutit enne kui kumbki meeskond skoori tegi ning kuigi TLÜ/Kalev pääses korraks kohtumist seitsme punktiga juhtima, võttis TÜ/Rocki poolelt mängu enda peale Tanel Sokk. Tema viis punkti ja kaugvisked Gert Dorbekult ja Tanel Kurbaselt hoidsid mängu tasavägisena ja avapoolaja lõpuks näitas tabloo TLÜ/Kalevi 33:30 eduseisu.

Pikema mõttepausi järel said tartlased oma mängu paremini käima ja ka pallid hakkasid rohkem sisse kukkuma. Head mängu näitas Timo Eichfuss, kes tõi veerandajaga kuus punkti. Tartlased haarasid mängu initsiatiivi veerandaja keskel tehtud 8:2 spurdiga ning veerandaja lõpuks juhiti kohtumist Valmo Kriisa kaugviske järel 53:45.

Vahe püsis alla kümne punkti kuni viimase neljandiku keskpaigani, ent siis punus TÜ/Rock Janar Taltsi, Eichfussi, Kurbase ja Dorbeku korvidest kokku 13:2 spurdi ja sellega oli kohtumise saatus otsustatud. Veerandfinaali lõppnumbriteks kujunesid 76:55.

TÜ/Rocki parim oli kohtumise alguses visketabavuse maadelnud, aga lõpuks siiski sihiku paika saanud Gert Dorbek 15 punkti ja nelja lauapalliga. Timo Eichfuss ja Janar Talts lisasid võrdselt 12 punkti ja võtsid vastavalt viis ja üheksa lauapalli. TÜ/Rockil ei teinud kaasa vigastust ravivad Augustas Peciukevicius ja Joosep Toome.

TLÜ/Kalevi eest kogus enim punkte ameeriklane Thomas Droney, kelle arvele jäi 17 punkti ja kaheksa lauapalli. Reimo Tamm lisas 14 punkti ja võttis viis lauapalli.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe jäi tulemusega rahule, aga mängupilt tekitab endiselt muret.

Teisel poolajal, kui pallid sisse hakkasid kukkuma, oli pilt rõõmsam. Esimesel poolajal põhjal jagub taas mõtlemisainet küllaga. Tõsi ta on, et rünnakul meeskonna ajastus ja enesekindlus on murelapsed. Aga praegu on nii ja selle pealt läheme edasi. Mõne päevaga imet ei tee, aga teisipäeval on meie jaoks oluline mäng ja kodus ei tohi punktide kaotamist lubada.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Tagamängija Augustas Peciukevicius tegi täna küll osa soojendust kaasa, aga mängust jäi kokkulepitult eemale. „Tal küll jalg valus enam ei ole, aga täna otsustasime, et ei hakka tema mängitamisega liigset riski võtma. Nädalavahetusel peaks veelgi täpsema pildi olukorrast saama ja loodetavasti on ta teisipäeval rivis,“ kommenteeris Kullamäe leeduka olukorda.

TÜ/Rocki ootab juba mõne päeva pärast ees senise hooaja suuremaid pähkleid kui teisipäeval, 11. novembril võetakse EuroChallenge sarjas vastu Sofia Lukoil Academic Bulgaariast. Mõlemad meeskonnas said avaringis kirja kaotuse ning võidulisa on seega mõlemale ülioluline. Pall pannakse mängu kell 19.00 ning piletid on müügil Piletilevis.