Karikakaitsja TÜ/Rock alistas Pärnu ja pääses poolfinaali

Karikavõitu kaitsev Tartu Ülikool/Rock alustas selle hooaja karikamänge veerandfinaalmänguga Pärnu Sadama vastu. Algusest peale mängu kontrollinud tartlased kindlustasid koha poolfinaalis skooriga 71:50. Brian Harper tõi TÜ/Rocki parimana 15 punkti ja kuus lauapalli.

Viljandisse kogunenud mõnesajapealise publiku ees peetud kohtumine kulges täiel määral TÜ/Rocki dikteerimisel. Esimesel veerandajal saadi sisse juba kümnepunktiline vahe ning veerandaja lõpuks järel oli seis 27:15. Täiskoosseisus mänginud TÜ/Rock jätkas samas tempos ka teisel neljandikul ning kunagise rockimehe Heiko Rannula juhendatav Pärnu Sadam ei leidnud kuidagi rohtu TÜ/Rocki pikkadele – ilusaid pealtpanekuid pakkusid nii Brian Harper kui Janar Talts. Brian Harper ilus donk lõpetas avapoolaja skooriga 46:23.

Teisel poolajal tartlaste rünnakulust pisut vaibus ja skoor enam nii palju ei tehtud. Poolaja algul said pärnakad korraks küll hoo üles ning Joonas Järvelaineni seitsme punkti toel vähendati vahet 23 peale, aga peagi oli see taas 30 punkti ringis ja kolmas veerandaeg lõppes seisul 60:32.

Viimasel neljandikul said rohkelt mänguaega ka TÜ/Rocki nooremad mängijad ning ka Pärnu Sadama noored näitasid sisu. Mängu lõpuks suutis Pärnu küll vahet soliidsemaks mängida, aga TÜ/Rocki 71:50 viis meeskonna kindlalt edasi jõulude eel peetavale karikavõistluste finaalturniirile.

Mängu tipphetked

Brian Harper tõi TÜ/Rocki parimana 15 punkt ja kuus lauapalli. Karolis Petrukonis lisas 14 punkti ja neli lauapalli. Evaldas Žabas tabas kolm kaugviset ja lõpetas mängu 11 punkti peal.

Pärnu Sadama parim oli Andrew Warren 13 punkti ja viie lauapalliga. Joonas Järvelainen viskas 10 punkti ja võttis samuti viis lauapalli.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul otsustati mäng ära esimese poolajaga. „Täna olime kohe esimesest minutist mänguks valmis ja kiitus meestele selle eest. Sisuliselt teise veerandajaga oli mäng otsustatud. Kolm veerandaega mängisime hea tempoga, viimane läks pisut rütmist välja aga siis oli ka rohkelt vahetusi. Kokkuvõttes ma arvan, et soliidne esitus meilt nii rünnaku kui kaitse poolelt.“

Gert Kullamäe Delfile antud mängujärgne intervjuu

TÜ/Rock peab järgmise mängu kodus teisipäeval, 20. oktoobril ning siis võõrustatakse Valga/Valka Maks&Mooritsat. Pall pannakse TÜ spordihoones mängu kell 19.00.

TÜ/Rock vs Pärnu Sadam, 16.10.2015 täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar