Karikafinaalist jäime välja

vNarvas peetaval karikavõistluste finaalturniiril läks Tartu Ülikool Maks & Moorits poolfinaalis vastamisi BC Kalev/Cramoga ning pidi tunnistama mängu lõpuks kalevlaste 82:87 paremust. Andrii Voinalovych oli tartlaste parim 28 punkti, 12 lauapalli ja efektiivsusnäitajaga 42.

Narva spordikeskuses paarisajapealise publiku ees mängitud poolfinaali kontrolli Kalev/Cramo ja tartlased ei saanud kuidagi oma mängu õigesse rütmi. Aveveernadi keskel juhtis Kalev/Cramo korraks 10 punktiga, aga veerandi lõpuks vähendas pingilt suurepäraselt sekkunud Andrii Voinalovych vahe neljale seisul 16:20. Teine veerand kuulus täielikult kalevlastele ja poolajapausiks juhtisid nad 46:31. Tartu suurimaks murelapseks avaveerandil olid pallikaotused, mida kogunes poolajaks koguni 13.

Teisel poolajal püsis vahe pikalt kümnekonna punkti juures ja Tartu meeskond ei suutnud kuidagi oma pikkuse eelist ära kasutada ega leidnud häid rünnakulahendusi. Kolmanda veeandi lõpuks näitas tabloo kalevlaste 67:55 eduseisu. Viimasel veerandil läks seis tuliseks alles viimastel minutitel. Kui mängida jäi kaks minutit oli vahe 12, ent siis punus Tartu peamiselt Leemet Böckleri korvidest kokku 10:2 spurdi ja 12 sekundit enne lõppu oli vahe vaid neli punkti. Kalevlaste tagamängija Wes van Beck näitas aga vabaviskejoonel kindlust ja nii pääses Kalev/Cramo finaali 87:82 võiduga.

Tartu parimana sai Andrii Voinalovych 32 mänguminutiga kirja 28 punkti, 12 lauapalli ja efektiivsusnäitaja 42. Samuti pingilt sekkunud Leemet Böckleri arvele kirjutati 24 punkti ja kaheksa lauapalli. Brandon Johnson viskas 16 punkti.

Kalev/Cramo särgis sai Wes van Beck kirja 20 punkti ja neli lauapalli. Kristjan Kitsing lisas 18, Oleksandr Kovliar 17 ja Martins Meiers 16 punkti.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul ei leitud platsile õiget koosseisu.

Mäng algas väga rahulikus tempos ja see miskipärast lõhkus meie mängurütmi. Tegime esimesel poolajal pallikaotuseid rohkem kui korvisööte ja jäime lauapallidega hätta. Suure kaotusseisus saime küll tagasi mängitud, aga võiduks jäi energiat puudu. Mängijate rotatsioon läks segamini ja meil ei leidunud head koosseisu, kes suudaks kontrollitult mängida. Kalev mängis täna hästi, leidis viskekohad ja viskajad üles ja seetõttu mängivad ka homme finaalis.Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Karikavõistluste pronksimängus läheb Tartu Ülikool Maks & Moorits vastamisi TalTech/OPTIBETiga, kes teises poolfinaalis vandus alla KK Viimsi/Sportlandile 75:74.

No Comments

Comments are closed.