Karikafinaalis tuli tunnistada Kalev/Cramo paremust

Kaamos karikavõistluste finaalis läks Tartu Ülikool Maks & Moorits vastamisi mulluse karikavõitja BC Kalev/Cramoga. Kuressaares peetud kohtumises hoidsid kalevlased juhtohje ning võitsid lõpuks 76:68. Tartu poolelt kogus kõik 40 minutit platsil olnud Märt Rosenthal 25 punkti ja 12 lauapalli.

Kuressaare spordihoones 900 inimese ees peetud kohtumise tooni sättis Kalev/Cramo kohe avaminutitest kui mindi ette 12:3. Tartu tegi Anatoliy Shundeli ja Märt Rosenthali korvidest omakorda 11:2 ja nii oli kolm minutit enne veerandi lõppu seis viigis 14:14. Avaveerandi võitis Kalev 20:15.

Teise veerandi keskpaigani oli mäng viigiline, ent kui poolaega jäi mängida neli minutit algas kalevlase Severi Kaukiaise ning tartlase Märt Rosenthali duelli. Kaukianinen tõi järjest 13 punkti, millele Rosenthal vastas seitsmega ja nii mindi poolajale Kalevi 42:36 juhtimisel.

Teise poolaja alguses said kalevlased kätte kümnekonnapunktilise eduseisu ja korraks suurendasid selle ka 14 peale. Tartu poolel tõi mängu teravust Devin Harris ja tema vedamisel saadi enne neljandat perioodi kaotusseis 52:59 peale.

Viimasel neljandikul püsisid tartlased küll mängus, aga päris otustavalt lähedale ei jõutud ja nii võitis Kalev/Cramo karikafinaali 76:68.

Märt Rosenthali arvele kogunes 40 mänguminutiga 25 punkti ja 12 lauapalli ning efektiivsusnäitaja 31. Kolm kaugviset tabanud Hendrik Eelmäe lõpetas 10 punktiga.

Severi Kaukiainen oli Kalev/Cramo suurim skoorija 21 punkti ja kolm lauapalliga. Manny Suarez lisas 13 ja Mikk Jurkatamm 11 punkti.

Tartu suurim skoorija Märt Rosenthali sõnul lasti alguses Kalevil hoog sisse.

Me olime alguses natuke närvis ja andsime neile hea tunde kätte. Jõudsime küll järgi ja saime mängu tagasi, aga meil kulus selleks liiga palju energiat. Me teame, et Cramos on klassiga mängijad ja see on finaal, kus mõlemad meeskonnad annavad endast kõik. Meil mängud on läinud paremaks ja kaitses saame enam-vähem toimima, aga rünnak ei tule kuidagi järgi. Peame selle käima saama ja tegelikult on meil väga palju juurde panna.Märt Rosenthal, Tartu Ülikool Maks & Moorits kapten

Karikanädala järel on ees ootamas koondisepaus ning kapten Rosenthal on kutsutud esindama ka rahvuskoondist mängudes Põhja-Makedoonia ja Leeduga. Liigamängudega jätkatab Tartu taas 28. veebruaril ning siis sõidetakse Raplasse mängima sealse AVIS UTILITAS Raplaga. Taas kodus mängib Tartu 5. märtsil ja siis tuleb külla Ogre meeskond.