Karikafinaali pääseti 79:68 võiduga TTÜ üle

Kuressaares toimuvatel Eesti meeste karikavõistluste finaalturniiril kindlustas Tartu Ülikool/Rock finaalikoha TTÜ KK 79:68 alistamisega. Neli kaugviset tabanud Gert Dorbek tõi võitjate parimana 17 punkti.

Kuressaare spordikeskuses mõnesajapealise publiku ees peetud kohtumine kulges küll valdavalt TÜ/Rocki kontrolli all, aga TTÜ tudengid olid karikakaitsjatele pidevalt kuklasse hingamas.

Täiskoosseisus mänginud TÜ/Rock sai oma mootori alles korralikult tööle avaveerndi keskel, kui 7:11 kaotusseisus tehti 8:0 spurt ja haarati mänguohjad. Veerandaeg lõppes tartlaste 19:15 juhtimisel.

Teist veerandaega alustasid tartlased seitsme vastuseta punktiga ning peagi oli eduseis juba 26:16. Murrangut mängu see eduseis siiski ei toonud, sest Toomas Raadiku ja Kristjan Kitsingu korvidest oli TTÜ peagi taas tartlaste tahavaatepeeglis. Mooses Kaja lähiviske järel oli vahe vaid punkt ja seis 38:37. Harperi korvid viisid TÜ/Rocki avapoolaja lõpuks siiski pisut suuremasse eduseisu ja pikale mõttapausile mindi seisul 42:38.

Teise poolaja alguses sai TÜ/Rock oma kaitset pisut paremini pidama ja vaikselt hakati eest libisema. Harperi veaga korv pani alguse tartlaste 8:0 spurdile, mille lõpuks juhiti 53:40. TTÜ vastas omalt poolt kuue vastuseta punktiga, aga Gert Dorbeku järjekordne kaugvise lõpetas selle seeria ja taastas kümnepunktilise vahe. Janar Taltsi viimase sekundi kaugvise tõi kolmanda veerandi lõpuks tabloole seisu 63:52.

Viimasel veerandajal hoidis TÜ/Rock kättevõidetud edu ja vahet ühekohaliseks enam ei lastud. Finaalikoht kindlustati lõpuks 79:68 võiduga.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe kiitis südikalt vastu hakanud TTÜd.

Au ja kiitus TTÜle. Juba mitmendat mängu mängivad nad väga hästi. Oma eesti meestega panevad ja kiitus Rait Käbinile, kes on suutnud selle pundi hästi mängima panna. Me justkui domineerisime tänast mängu, aga andsime lihtsate eksimustega neile võimalusi mängu tagasi tulla. Peame õppima mängima olukordades, kus ise kontrollime mängu. Homme finaalis tahame aasta viimases mängus teha korraliku esituse et siis jõulupuhkusele minna ja pärast seda hakata valmistuma euromänguks Cantuga 6. jaanuaril.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Karika poolfinaali intervjuud

Vaata videost, kuidas võtsid karika poolfinaalis saadud 79:68 võidu TTÜ üle kokku peatreener Gert #Kullamäe, 17 punkti toonud Gert #Dorbek ja Saku Õlletehase pealik Margus #Kasstein.

Posted by Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on 19. detsember 2015. a.

TÜ/Rocki parim oli neli kaugviset tabanud Gert Dorbek 17 punkti ja nelja lauapalliga.Brian Harper lisas 13 punkti ja 11 lauapalli. Evaldas Žabase arvele kogunes 16 punkti ja kolm lauapalli. Võrdselt 10 punkti peale jäid Janar Talts ja Marek Doronin.

TTÜ vägesid juhtis Kristjan Kitsing 14 punkti ja viie lauapalliga. Corey Raley-Ross lisas 12 punkti, Kiur Akenpärg viskas 11 ning Toomas Raadik 10 punkti ja võttis ka kaheksa lauapalli.

TÜ/Rock peab karikafinaali pühapäeva õhtul kell 19.00 ja vastaseks on igal juhul Kalev. See, kas Kalev/Cramo või TLÜ/Kalev selgub veel tänaõhtuses teises poolfinaalis.

0 kommentaari

Lisa kommentaar