Karika poolfinaalis alistati Tarvas

Tartu Ülikool/Rock pidas täna kodusaalis toimuvate karikavõistluste Final4 turniiril poolfinaalkohtumise Rakvere Tarvaga ning võitis selle 97:70. Vilmantas Dilys oli TÜ/Rocki resultatiivseim 20 punkti ja nelja lauapalliga.

TÜ spordihoones ligi tuhandepealise publiku ees peetud kohtumises suutsid meeskonnad ühte sammu astuda esimese veerandaja keskpaigani, mil Rocki leedukate 9:0 spurt meeskonna 17:9 ette viis ning veerandaja lõpus suutsid tartlased veel kokku punuda ühe 11:1 äramineku ja nii juhiti pärast kümmet mänguminutit 32:19. Väike mõõn tabas Rocki mängijaid teise veerandaja keskel kui vahel taas kümnepunktiliseks lasti sulada, ent taas viisid Peciukeviciuse, Taltsi ning Dorbeku korvid Rocki turvaliselt ette ning poolajaks juhiti 55:41.

Teisel poolajal õiget vastukäiku rakverelased ei leidnudki ning nii hakkas vahe järjest suuremaks venima. Janar Taltsi kaks järjestikkust pealtpanekut tegid seisuks 74:52 ning viimasele neljandikule läksid meeskonnad vastu seisul 84:56. Neljandal veerandajal said mänguminuteid ka nooremad mängijad ja nii vormistati poolfinaali lõppseisuks TÜ/Rocki kindel 97:70 võit.

Viis meest jõudsid TÜ/Rocki poolel kahekohalise punktisummani ja enim tegi skoori Vilmantas Dilys visates 20 punkti ja võttes neli lauapalli ja seejuures tabas ta väljakult viksed 9/9 . Janar Taltsi arvele jäi 17 punkti ja seitse lauapalli. Augustas Peciukevicius kogus 15 punkti ja viis korvisöötu ning 12 punkti sai kirja Timo Eichfuss ja 11 Gert Dorbek.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul mängiti rünnakul enesekindlalt ja meeskondlikult. „Rünnaku poolelt hästi mängitud mäng – pall liikus hästi ja rünnakul olime enesekindlad, eriti esimesed kolm veerandaega,“ sõnas Kullamäe. „Hea, et lõpuks said kõik väljakule ja rohkem rassinud mehed lõpus puhata, sest homme on värskeid jalgu finaalis Kalevi vastu vaja.“

Rakvere Tarva eest sai kaksikduubli kirja Gregory Jenkins 18 punkti ja 10 lauapalliga. Võrdselt 14 punkti peale jäid Rait Keerles ja Silver Leppik ning 11 silma kogus Kristo Saage.

TÜ/Rock peab finaalikohtumise homme õhtul kell 20.00 Tallinna BC Kalev/Cramoga, kes tänases esimeses poolfinaalis alistas KK Pärnu 94:63.

Ühtlasi on ka Rocki Fanclubil üleskutse– tooge homsele mängule kaasa kommipakk ning jätke see administraatorile või fännisektorisse. Pühademeeleolus toimetab fänniklubi selle edasi turvakodu lastele ning korvpallipoistele.