Kalevist saadi jagu kolmandat korda ja pääseti finaali

Tartu Ülikool/Rocki meeskond pidas Alexela KML kolmanda poolfinaalseeria mängu Tallinna Kalevi vastu ning nagu kahes varasemaski kohtumises võttis kindla 84:70 võidu. Janar Talts kogus tartlaste parimana 22 punkti ja kümme lauapalli.

Selg-vastu-seina olukorras Tallinna Kalev mängis seeria kolmandas kohtumises oma südikaima partii. Korviderohke avaveerandaja lõpetas Kaido Saksa kaugvise, mis pealinlased 26:24 ette viis. Teisel veerandajal sai Kalev korraks seitsme punktiga juhtima, ent Janar Taltsi vedamisel hakkas TÜ/Rock vahet vähendama ning kolm minutit enne poolaja lõppu mindi kohtumist taas juhtima 38:37. Poolaja lõpetas siiski paremini Kalev ning Reimo Tamme kaugvise viis nad pikale pausile 43:40 eduseisus.

Teisegi poolaja alguses ei suutnud tartlased kuidagi mängule keskenduda ja mõnekümne sekundiga oli taas jäädud seitsmepunktilisse kaotusseisu. Kolmanda veerandaja keskpaik kuulus aga täielikult väljakuperemeestele ning 13:2 spurdiga oldi taas mängus tagasi. Hoog jätkus ka veerandaja lõpuni ja Vinny Simpsoni korvidest juhiti kolmanda veerandaja lõpuks 67:55. Viimasel neljandikul suutsid tartlased eduseisu hoida ja kuigi Kaido Saks ja Reimo Tamm andsid viimasel neljandikul endast kõik, siis lähemale seitsmest punktist ei jõutud. Finaalipääsu kindlustas TÜ/Rock lõpuks 84:70 võiduga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli mängu esimesel poolel keskendumisega raskusi.

Esimesel poolajal olid meil kaitses suured probleemid nende liidermängijate vastu. Me ei suutnud ennast piisavalt sundida ja sealt ka vastaste avapoolaja kõrge skoor. Teisel poolajal suhtusime asja tõsisemalt, olime agressiivsemad ja sealt ka lõpuks edu. Hea, et seeria kolme mänguga ära lõpetasime, nüüd puhkame pisut ja saame finaalideks valmistuda.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Janar Talts sai TÜ/Rocki poolel hakkama kaksikduubliga visates 22 punkti ja võttes 10 lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Vinny Simpsoni arvele jäi 18 ning Joosep Toomele 16 punkti. Timo Eichfuss oli samuti lähedal kaksikduublile visates 12 punkti ja võttes kaheksa lauapalli.

Tallinna Kalevi lippu hoidsid kõrgel Reimo Tamm ja Kaido Saks vastavalt 18 ja 16 punktiga. Mario Paiste arvele jäi 14 punkti.

TÜ/Rock alustab juba sel pühapäeval finaalseeriat Tallinna BC Kalev/Cramo vastu. Nelja võiduni peetava seeria esimesed kaks mängu on Tartus. Pühapäeval, 11. mail pannakse pall mängu kell 17.00 ning teisipäeval, 13. mail algab kohtumine kell 19.00.