Kalev/Cramot ei suudetud ka kolmandal korral murda

Tallinnas läksid kolmandat korda sel hooajal vastamisi kaks Eesti suurklubi ja kolmandat korda pidi TÜ/Rock tunnistama BC Kalev/Cramo paremust. Skooriga 75:83 kaotatud mängu parim oli Brian Harper 28 punkti ja kuue lauapalliga.Saku Suurhalli üle paari tuhande pealtvaataja toonud Alexela KML mäng kulges tasavägises heitluses ning lõpplahendus tuli alles viimastel minutitel. Stardist pääses pisut paremini minema Kalev/Cramo, aga veerandi keskel viisid põhiviisikusse edutatud Kent-Kaarel Vene viis järjestikkust punkti TÜ/Rocki 16:15 ette. Veerandaeg lõppeski tartlaste 23:19 eduseisus.

Harperi kaugviske järel juhtis teise veerandi paari mänguminuti järel TÜ/Rock juba 28:21, aga siis tulid pealinlased kahe Rain Veidemani kaugviske ning Rolands Freimanise korviga mängu tagasi. Mõni minut hiljem olid kalevlased Morris Curry juhtimisel haaranud initsiatiivi ja venitasid vahet suuremaks. Evaldas Žabase ülikauge kolmene vähendas poolajapausiks vahe neljale – 40:44 TÜ/Rocki poolt vaadatuna.

Võrdselt kulgenud kolmanda veerandiga jõujooned ei muutunud. Kalev/Cramo hoidis pidevalt kolme-nelja punktilist edu, aga suuremaks vahet tartlased ei lasknud. Järjest enam hakkas aga rolli mängima TÜ/Rocki haigustest ja vigastustest tingitud lühike pink – mänguaeg saanud mehed sattusid vigadega pahuksisse. Oma head sooritust jätkas aga Brian Harper ning viimaseks veerandajaks tegi taas Evaldas Žabas lõpusekunditega seisuks 60:65.

Sarnaselt nädala keskel peetud võiduka euromänguga Cantus suutsid tartlased hoida vastased neljanda veerandaja esimestel minutitel nulli peal ning Harperi lähivise viis TÜ/Rocki ette 67:65. Vaid punkt lahutas meeskondi ka paar minutit enne lõppu, aga siis eksisid tartlased mitmel rünnakul ning ei suutnud realiseerida ka vabaviskeid. Kalevlased karistasid apsud ära ning suurendasid järjest vahet. Lõpuminutite vabaviskevõistlusega võttiski BC Kalev/Cramo kindla 83:75 võidu.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul mängisid rolli pisivead ja korvialune lühike rotatsioon.

Oli selline üles-alla mäng. Meie jaoks on olnud emotsionaalne nädal ja eks see ka mängis oma osa. Rünnakul oli palju pisivigu, mida, kui tahame Kalevit võita, me ei tohi teha. Ka kaitses ei toiminud meil paar taktikalist asja ja proovisime neljandal muutust, aga ka see ei toiminud. Vaatamata sellele oli meil lõpuni omad võimalused. Kindlasti tegi asja raskemaks ka pikkade rotatsioon – Timot ei olnud ja Karla mängis haigest peast. Nende puudumine lõi vahetuste rotatsiooni segamini. Loodetavasti teisipäevaks on mõlemad terved, sest siis on meil neid kindlasti vaja.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

31 minutit rassinud Brian Harper oli üleplatsimees 28 punkti ja kuue lauapalliga. Tanel Sokk lisas 14 punkti ja neli lauapalli. Evaldas Žabase arvele kogunes 12 punkti ja kaheksa lauapalli. TÜ/Rocki rivistusest ei teinud vigastuste tõttu kaasa Marek Doronin ja Tanel Kurbas. Viirushaigus jättis koju Timo Eichfussi ning poole jõuga mängis ka Karolis Petrukonis, kes alles eile oli haigevoodis.

BC Kalev/Cramo parim oli 26 punkti ja kaheksa lauapalliga Rolands Freimanis. Mario Delas ja Morris Curry lisasid võrdselt 13 punkti, Delasele ka kaheksa lauapalli ja Curryle viis korvisöötu. Rain Veideman viskas 12 punkti ja võttis viis lauapalli.

TÜ/Rockil on järgmisel nädala ees ootamas ülitähtis euromäng kui koduses Tartu Ülikooli spordihoones võõrustatakse teisipäeval Krasnojarski Eniseyd. Kui Venemaa meeskond suudetakse alistada vähemalt 19 punktiga, siis on veel õhus pääs FIBA Europe Cup play-offi. Pall pannakse mängu kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar