Kalev/Cramolt tuli vastu võtta kaotus

Põhiturniiri eelviimases kohtumises tuli Tartu Ülikool/Rockil vastu võtta kaotus Tallinna Kalev/Cramolt. Tallinnas peetud punktivaese kohtumise lõppnumbriteks kujunesid 69:64 ning TÜ/Rocki parim oli Egidijus Dimsa 18 punkti ja kaheksa lauapalliga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul kaotati rünnakurütm teisel veerandajal vahetustega. „Teise veerandaja vahetustega läksime täiesti segadusse omadega – tuli palju pallikaotusi ja jäime ka lauapallidega hätta,“ sõnas Kullamäe. „Tahtsin täna mängida pikematega rohkem, sest kartsin, et muidu jääme lauas päris hätta. Aga raske on nii kui vastased panevad korvi all katuse peale ja kolmeseid viskame 17st kaks.“

Saku Suurhallis oli kohtumist vaatama kogunenud poolteist tuhat inimest ja esimese veerandaja järel tundus, et ees on ootamas ilus korvpalliõhtu – meeskonnad lõpetasid avaveerandaja 21:13 Rocki juhtimisel. Teisel veerandajal muutus mäng aga väga rabedaks ja pallikaotusi ning möödaviskeid jagunes mõlemale meeskonnale. Esimesel veerandajal head mängu näidanud tartlaste hoog rauges vahetustega ja veerandajaga suudeti visata vaid viis puntki. Poolajapausiks vahe siiski eriti suureks ei läinud, sest ka Kalev/Cramo erilist kvaliteeti ei näidanud ja nii mindi poolajale pealinlaste 29:26 eduseisus.

Ka kolmandal veerandajal mängupilt oluliselt ei paranenud ja mõlemad meeskonnad jätkasid pallikaotuste ja möödavisetega. Tartlasi vaevas lisaks ka vigadeprobleem, sest korvialustel jõududel oli kõigil vigadelimiit täitumisele väga lähedal. Kalev/Cramo suutis aga oma pikkade Frank Elegari ja Bamba Falli vedamisel initsiatiivi haarata ning veerandajaga paisus eduseis 11 punkti peale ning enne viimaste neljandikku oli seis 48:37 Kalev/Cramole.

Neljandal veerandajal püsis Rocki kaotusseis pidevalt kümnekonna punkti kandis kuni viimase paari minutini, mil meeskond ärkas ja tormiliselt vahet vähendama asus. Lõpusireeni kõlades oligi tabloole saadud pisut väärikamad numbrid, ent siiski tuli vastu võtt teine järjestikune kaotus ja seda skooriga 64:69.

23 minutiga kogus Egidijus Dimsa Rocki parimana 18 punkti ja kaheksa lauapalli. Esimesel poolajal head mängu näidanud Joosep Toome arvele jäi 14 punkti ja kuus lauapalli.

Kalev/Cramol kogusid viis meest kahekohalise punktisumma. Gert Dorbeku arvele kanti kõige enam punkte – 13. Frank Elegar sai hakkama kaksikduubliga visates 12 punkti ja võttes 15 lauapalli. Bamba Falli arvele jäi 11 punkti ja kuus blokeeritud viset. Gary Wilkinson viskas samuti 11 punkti ja Tanel Sokk 10 punkti.

Tartu Ülikool/Rock jätkab pärast tänast mängu küll tabeliliidrina, aga põhiturniiri lõpus tuleb see koht siiski loovutada, sest Kalev/Cramol on sama kaotustearvu juures mänge vähem peetud ja omavahelistes mängudes jääb paremus pealinlastele. Rockil on kogutud 26 võitu ja neli kaotust ning Kalev/Cramol on 24 võitu ja samuti neli kaotust.

Laupäeval ootab TÜ/Rocki veel ees põhiturniiri viimane mäng ja seda Rakvere Tarva vastu laupäeval, 30. märtsil. Pall pannakse Rakvere Spordihallis mängu kell 17.00.

No Comments

Lisa kommentaar