Kalev/Cramo vastu jäi käike puudu

Tartu Ülikool/Rock võõrustas sel hooajal esimest korda oma Eesti suurimat rivaali Tallinna Kalev/Cramot ning kuigi tartlased juhtisid kohtumist 36 minutit tuli lõpuks vastu võtta 75:78 kaotus. Viis kaugviset tabanud Janar Talts oli Rocki parim 17 punkti ja seitsme lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoones oli taas tunda suure mängu hõngu kui prožektorivalgel ja kitarrihelide saatel kaks Eesti suuremat klubi kokku said. Kodupubliku rõõmuks suutis TÜ/Rock ka enamiku kohtumisest dikteerida. Kohe avaminutitel surus Tanel Kurbas võimsalt üle Bamba Falli palli pealt ja terve Rocki meeskond mängis taaskord väga korraliku esimese poolajal. Avaveerand võideti 19:12 ning poolajaks juhiti 41:28.

Teisel poolajal hoidsid tartlased eduseisu, aga peamiselt Tanel Soku korvidest hakkas Kalev/Cramo taas lähemale tulema. Viimasele veerandajale läksid meeskonnad TÜ/Rocki viiepunktilises 56:51 eduseisus. Otsustaval veerandajal võtsid Kalev/Cramo poolt rünnakulõpud enda peale Tanel Sokk ja Vlad Moldoveanu ja see tõi ka edu. Kui mängida jäi neli ja pool minutit viis Soku korv Cramo esmakordselt ette 66:65. Veel viimaselgi minutil oli TÜ/Rockil võimalus mäng enda kasuks pöörata kui Vincent Simpsoni kaugvise tõi Rocki taas punkti kaugusele ja Sokk tegi teisel pool väljakut pallikaotuse. Rocki viimase rünnaku lahendus jooksis aga liiva ning Fall vormistas vabavisetega lõppseisuks Kalev/Cramo 78:75 võidu.

TÜ/Rocki ridades oli parim mees Janar Talts, kes tabas kaheksast kaugviskest viis ja kogus kokku 17 punkti ja seitse lauapalli. Tanel Kurbase arvele jäi 16 punkti ning Uros Lukovicile 14 punkti ja 12 lauapalli. 35 minutit mänginud Vincent Simpson lõpetas 11 punkti peal. TÜ/Rock võitis lauavõitluse 43:28, ent tegi 14 pallikaotust vastaste kaheks vastu. TÜ/Rockil ei teinud kaasa vigastusest taastuvad tagamehed Augustas Peciukevicius ning Valmo Kriisa.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli Bamba Fall 17 punkti ja kuue lauapalliga. Võrdselt 16 punkti said kirja Vlad Moldoveanu ja Tanel Sokk ning Rain Veideman viskas 15 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul jääb meeskonnal just otsustaval veerandajal käike puudu. „Kõigis neljas viimases mängus on meile neljandal veerandajal visatud üle 25 punkti. Just viimasel ja otsustaval veerandajal jääb jõudu väheks ja käike puudu. Tegelikult me ju suurt osa mängu kontrollisime, aga lõpus sellest ei piisanud,“ sõnas Kullamäe. „Raske nädal sai nüüd läbi ja teisipäeval tuleb uus lahing. Vahepeal saame pisut puhata ja reisides asjade üle järgi mõelda.“

TÜ/Rock peab järgmise mängu Austrias kui Eurochallenge raames kohtutakse teisipäeval, 12. novembril Zepter Viennaga. Mäng algab Eesti aja järgi kell 19.00. Taas kodus mängitakse 19. novembril kui euromängus võõrustatakse rootslaste Södertäljet.

No Comments

Lisa kommentaar