Kalev/Cramo alistamisega võideti Rakvere turniir

Rakveres peetud kontrollturniiri finaalis kohtus Tartu Ülikool/Rock sel hooajal esimest korda BC Kalev/Cramoga ning võitis kohtumise 73:63. Augustas Peciukevicius sai üleplatsimehena kirja 19 punkti ja kolm korvisöötu.

Rakvere spordihoones peetud kohtumist jälgis tribüünilt mõnisada inimest. Avaminutitel võrdsena püsinud kohtumise esimese suurema vahe tegid tartlased sisse avaveerandaja lõpus ning esimesele lühikesele mõttepausile mindi 26:16 eduseisus. Teisel veerandajal tõi Rain Veideman Kalev/Cramo mängu tagasi ning poolajaks oli vahe vähenenud seitsmele punktile ja tabloo TÜ/Rocki eduseisuks 41:34.

Kolmandalgi veerandajal suutsid pealinlased vahet pisut väiksemaks saada, aga päris ohtlikult lähedale tartlased neid ei lasknud ning enne viimast neljandikku oli seis TÜ/Rocki poolt vaadatuna 58:54. Viimase kümne minutiga TÜ/Rock enam asja juhuse hooleks ei jätnud ning TÜ/Rock sai kirja selle hooaja esimese võidu Kalev/Cramo üle skooriga 73:63.

Ligi 30 minutit mänginud Augustas Peciukevicius sai kirja 19 punkti ja kolm korvisöötu. Janar Talts oli teist mängu järjest lähedal kaksikduublile visates 14 punkti ja kogudes üheksa lauapalli. Timo Eichfuss viskas 11 punkti.

Kalev/Cramo eest viskas Scott Machado 13 punkti ning andis kolm korvisöötu. Samuti 13 punkti kogus Rain Veideman. Frank Elegari saagiks jäi 12 punkti ja seitse lauapalli ning Armands Skele kogus 10 punkti.

Peatreener Gert Kullamäe treenerikoolituse tõttu erandkorras meeskonda juhendanud Toomas Kandimaa sõnul pandi maksma korvialune tugevus. „Saime alguses oma korvialuse tugevuse hästi ära kasutada ja hiljem tekkis sealt välja söötes häid olukordi ja rohkem vabadust. Mõnes kohas jäime küll surve alla, aga kõik mehed pingutasid kõvasti ja tegid seega minu töö ka lihtsamaks,“ sõnas Kandimaa pärast mängu.

Turniiri kolmanda koha mängus alistas Rakvere Tarvas soomlaste Kotka TP 93:87.

TÜ/Rocki hooajaeelsed mängud jätkuvad järgmisel nädalal Liepajas, kus mängitakse Balti liiga karikale. Poolfinaalivastaseks on laupäeval, 27. septembril valitsev BBL meister Šiauliai ning pall pannakse mängu kell 17.00. Teises poolfinaalpaaris lähevad vastamisi Liepaja/Triobet ning Ventspils. Kohamängud on pühapäeval kell 14.30 ja kell 17.00. Mängudest teeb ülekande ka Viasat Sport Baltic.

0 kommentaari

Lisa kommentaar