Kalev/Snabbi vastu pikendati võiduseeriat

Tartu Ülikool Maks & Moorits jätkas Eesti-Läti liigas võidulainel kui võõrsil alistati Tallinna Kalev/Snabb 77:63. Märt Rosenthal tõi üleplatsimehena 27 punkti ning tabas seejuures kaheksast kaugviskest viis.

Tallinnas Nord spordihoones peetud kohtumist kontrollisid tartlased algusest lõpuni. Kohe avaminutitest saadi kätte 9:0 edu. Kuigi kalevlased said vahe tagasi punktile, viskasid tartlased kaheksa vastuseta punkti ja avaveerandi lõpuks juhtis Tartu 21:12. Teise veerandil pääsesid tartlased mängu juba 12ga juhtima, ent võõrustajad mängu käest ei lasknud ja vähendasid vahe kolmele. Poolajaks juhtis Tartu tänu vabavisetele siiski 38:31.

Teisel poolajal hakkas järjest enam Tartu kaitsesurve vilja kandma ja lisaks suudeti kõikidele Kalev/Snabbi korvidele kohe vastused leida. Eriti heas hoos oli Märt Rosenthal, kes tõi punkte nii vabavisetest kui kolmese tagant. Kuigi mängupildi järgi oli initsiatiiv kindlalt tartlaste käes, näitas tabloo enne viimast veerandit siiski vaid 58:50 eduseisu. Neljandal veerandil hoidis Tartu kätte võidetud eduseisu ja venitas esmakordselt vahe 15 punktile pärast Hendrik Eelmäe kaugviset kui mängida jäi ligi kuus minutit. Mängu lõppskoori 77:63 tõi tabloole Tartu suurim korvikütt Märt Rosenthal 42 sekundit enne lõpuvilet.

Pisut üle 33 mänguminuti platsil olnud Märt Rosenthal viskas 27 punkti, võttis kaheksa lauapalli ja kogus efektiivsusnäitaja 30. Kolm kaugviset tabanud Hendrik Eelmäe arvele kogunes 17 punkti ja viis lauapalli. Anatoliy Shundel viskas üheksa punkti.

Kaleb/Snabb parim oli Brandis Raley-Ross 13 punkti ja kolme korvisööduga. Andre Loigu viskas üheksa ja Toomas Raadik ning Mario Paiste võrdselt kaheksa punkti.

Oma viiemängulise võiduseeriaga on Tartu Ülikool Maks & Moorits tõusnud Eesti-Läti liigatabelis viiendale reale. Kalev/Snabb on kahe võidu ja viie kaotusega 13. real.

Tartu meeskond pikalt puhata ei saa, sest juba reedel, 3. novembril kell 19.00 võetakse kodusaalis vastu Valmiera GLASS VIA meeskond. Järgmisel nädalal alustavad tartlased mänge ka ENBL sarjas kui teisipäeval, 7. novembril tuleb külla Bulgaaria meeskond Spartak Pleven.

No Comments

Comments are closed.