Kalev/Snabbi üle saadi kodus kindel võit

Tartu Ülikool Maks & Moorits võttis kodusaalis vastu Tallinna Kalev/Snabbi ning alates teise veerandi keskelt tartlaste kontrolli all kulgenud kohtumises sai kirja 87:71 võidu. Esimest korda Tartu publiku ees mänginud Devin Harris tegutses meeskonna efektiivseimalt visates 15 punkti, andes seitse korvisöötu ja kogudes efektiivsusnäitajaks 28.

Tartu Ülikooli spordihoones 563 korvpallisõbra ees peetud kohtumine algab võõrustajate jaoks tagasihoidlikult. Turniiritabelis eelviimasel kohal olev Kalev/Snabb läks mängu 12:2 juhtima. Anatoliy Shundeli viis järjestikkust punkti aitasid ka kodumeeskonna mängu ja tasapisi seis võrdsustus. Hendrik Eelmäe kolmene tõi Tartu meeskonna viie punkti kaugusele seisul 18:23.

Teise veerandi keskel panid tartlased kokku 9:0 spurdi ja sellega haarati mängus 29:27 eduseis. Paar minutit enne poolajavilet juhtis kodumeeskond juba üheksaga, ent poolaja lõpuks viskasid kalevlased kuus vastuseta punkti ja nii läksid meeskonnad pikale pausile Tartu 43:40 juhtimisel.

Mõnes viimases mängus meeskondliku tegutsemisega hätta jäänud tartlased lükkasid teisel poolajal järgmise käigu sisse ja kalevlased hoiti kolmandal veerandil seitsme minuti jooksul vaid kahe punkti peal samas kui ise visati 12 punkti. Enne viimast neljandikku oli Tartu eduseis juba 66:52. Viimasel veerandil kodumeeskond enam asju juhuse hooleks ei jätnud. Eduseis suurendati 20 punkti peale ja lõpuks saadi kirja 87:71 võit.

Devin Harris sai 27 mänguminutiga kirja 15 punkti ja seitse korvisöötu. Rain Veideman lisas 16 ja Märt Rosenthal 15 punkti. Rinalds Malmanis sai kirja kaksikduubli 10 punkti ja 11 lauapalliga. Samuti 11 punkti viskas Anatoliy Shundel ja 10 punkti lisas Hendrik Eelmäe.

Tallinna Kalev/Snabbi parim oli Erik Keedus 15 punkti ja kuue lauapalliga. Võrdselt 11 punkti viskasid Toomas Raadik, James Moore ning Brandis Raley-Ross.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Gundars Vetra sõnul tuli meeskond suure kaotuse järel hästi kokku.

Pärast suurt kaotust on ükskõik kellega raske mängida, sest enesekindlus kaob. Aga täna mängisime hästi ja teisel poolajal leidsime õige koosluse, kes ühise keele leidis. Püüame mängutempot kõrgemaks ajada, kõiki rohkem mängu kaasata ja saada korve lihtsamalt. Sellepärast tõime ka Harrise meeskonda, et saaks nii mängutempot üles. Täna paistsid mõned osad mängust juba paremad ja loodame, et selle hea tundega jätkame.Gundars Vetra, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Eesti-Läti liigas on Tartu meeskonnal kirjas 14 võitu ja seitse kaotust ning sellega ollakse tabelis kuuendal kohal. Tallinna Kalev/Snabb on kolme võidu ja 18 kaotusega 15. real.

Järgmisel nädalal ootab tartlasi ees kaks välismängu. Teisipäeval sõidetakse külla Valmierale ning laupäeval Läti Ülikoolile.