Kalev/Cramo viskekontserdile ei olnud vastust

Teist korda lühikese aja jooksul võõrustas Tartu Ülikool Maks & Moorits oma kodus Tallinna BC Kalev/Cramot. Pealinlased olid karikafinaalist omad järeldused teinud ja tulid Eesti-Läti liiga mängule hoopis teise häälestatusega ning võtsid tänu heale viskepäevale kindla 92:64 võidu. Tartu parim oli Adomas Drungilas 16 punktiga.

Tartu Ülikooli spordihoones ligi poole tuhande inimese ees peetud mängu avaveerand kulges võrdselt. Tartlased panid püsti taas maa-ala kaitse ning esialgu ei suutnud kalevlased selle vastu rohtu leida. Tanel Kurbase kaugvise viis Kalev/Cramo veerandi lõpuks 19:13 ette.

Tartu püsis suure osa teisest veerandajast mängus ning Adomas Drungilase kaugvise vähendas vahe viiepunktiliseks seisul 28:33, ent sellele vastas Kalev/Cramo 9:0 spurdiga, milles Egert Haller tabas kaks kaugviset. Sama mehe juba neljas kaugvise viis meeskonnad poolajale seisul 45:31.

Pärast poolajapausi said aga mängu jõujooned paika mõne minutiga. Kalevlased said jagu Tartu maa-ala kaitsest, üles leiti viskekohad ning järjepanu kukkusid sisse ka kaugvisked. Veerandi lõpuks oli kalevlastel käes juba soliidne 73:45 eduseis.

Viimasel veerandajal olulist muutust mängu ei tekkinud ja nii kirjutas Kalev/Cramo oma Eesti-Läti liiga tabelisse üheksanda võidu seisuga 92:64.

Ligi 30 mänguminutiga kogus Adomas Drungilas Tartu meeskonna parimana 16 punkti, võttis kolm lauapalli ja sai efektiivsusnäitajaks 18. Edmunds Elksnis lisas 11 ja Lamonte Bearden 10 punkti.

Suurepärases viskehoos Egert Haller tabas kümnest teele saadetud kaugviskest kaheksa ning lõpetas mängu 24 punkti ja nelja lauapalliga. Silas Melson viskas 12 punkti ja andis kuus korvisöötu, Kristjan Kitsing ja Tanel Kurbas lisasid mõlemad 11 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikoljas Mazursi hinnangul jäi meeskonnal heast energiast puudu.

Täna tuleb Kalev/Cramole au anda – nad viskasid hästi, kontrollisid lauavõitlust ja tegid meist paremaid otsuseid. Meie mängus oli täna kõhklemist, valesid lahendusi ja me ei suutnud hea energiaga mängida. Loomulikult mängisid nemad teistsuguse häälestusega ja tegid hea mängu. Eks igast mängust saab ka midagi positiivset kaasa võtta ja peame tänase mängu läbi analüüsima, et need kohad üles leida.Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartlastes on nüüd Eesti-Läti liiga tabelis kirjas 13st mängust kolm võitu ja kümme kaotust, mis annab tabelis 11. koha. Kalev/Cramo on üheksa võidu ja ühe kaotusega teisel real.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa järgmine mäng on kolmapäeval, 5. jaanuaril kui võõrustatakse Põhja-Euroopa korvpalliliiga raames tugevat Krasnojarski Enisey meeskonda. Eesti-Läti liigas on samuti ees ootamas kodumäng, kui laupäeval, 8. jaanuaril tuleb külla BK Ventspils.

No Comments

Comments are closed.