Kalev/Cramo otsustas Tartu vastu mängu kolmandal veerandil

Tartu Ülikool Maks & Moorits võttis Paf Eesti-Läti korvpalliliiga põhiturniiri viimases mängus vastu BC Kalev/Cramo meeskonna. Avapoolajal võrdselt kulgenud kohtumises panid kalevlased kolmandal veerandil oma paremuse maksma ja võitsid lõpuks 83:68. Robin Kivi tõi Tartu parimana 23 punkti.

Suurel Reedel Tartu Ülikooli spordihoones peetud mängu algus läks kodumeeskonnal konarlikult ja kiiresti jäädi 2:9 taha. Robin Kivi kaks kolmest, korv Kaspar Sepalt ja Kivi vabavise viisid aga tartlased paari minutiga hoopis kahe punktiga ette seisul 11:9. Kalevlased toibusid sellest kiiresti ja edasi kulges veerand nende mõnepunktilise kontrolli all. Skoorirohke avaveerandi lõpetas kalevlase Marques Townsi ülikauge viimase sekundi kolmene, mis tõi tabloole seisu 28:21 Kalevile.

Teisel veerandil näitas kodumeeskond oma selle mängu parimat mängu. Kuigi mõni minut enne poolaja lõppu oli Kalev üheksaga ees, siis kaugvise Hendrik Eelmäelt, Sverre Aavilt ja Charles Bartonilt ning mäng oli viigis 40:40. Kalevlased viis punktiga poolajaks ette Marcus Keene’i vabavise.

Kolmas veerand kulges tasavägiselt mõne minuti. Keene algatas kalevlaste 14:0 spurdi, milles ta ise tõi viis punkti ja sellega haaras Kalev/Cramo 61:47 eduseisu. Veerandi teisel poolel korvi saamisega hädas olnud tartlased ei saanud külalistele pidureid peale ja nii lõppes kolmas periood Kalevi 69:51 eduseisus.

Viimasel veerandil vahe enam suuremaks ei läinud ja pigem said tartlased mängu viimaste minutite kaitsesurvega selle taas pisut viisakamaks. Lõpuvile kõlades oli tablool siiski Kalev/Cramo kindel 83:68 võit.

Ligi 33 minutit mänginud Robin Kivi tõi Tartu eest 23 punkti ja kolm lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Sverre Aav lõpetas 11 punkti peal. Emmanuel Wembi oli meeskonna parim lauavõitleja 10 lauapalliga, sinna juurde ka kuus punkti.

Ühtlaselt tegutsenud Kalev/Cramo parim oli Marcus Keene 18 punkti ja kahe korvisööduga. Maurice Kemp lisas 16 punkti ja kaheksa lauapalli. Marques Towns tõi 11 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul jääb kripeldama kolmanda veerandi vastaste 14:0 spurt. „Eks nad lootsid esimesel poolajal kergemalt saada ja tegid poolajal omad korrektuurid. Kolmandal veerandil oli teada, et nad tulevad suruma ja lootsin, et peame sellele paremini vastu. See jääb kripeldama, et kui nad ikkagi surve peale panid, siis korvi me enam ei saanud ja nad tegid 14:0 spurdi. Hea meel, et mõningad asjad kaitses õnnestusid: sundisime vastased pallikaotustele ja saime sealt kergemaid punkte. Järgmisel nädalal on ees ootamas tabeli seisukohalt kaks tähtsat mängu, kolmapäeval Rakverega ja reedel TalTechiga. Tahame nendeks mängudeks hästi valmis olla,“ ütles Kandimaa.

Paf Eesti-Läti liigas teenis Tartu meeskond sel hooajal kaheksa võitu ja 16 kaotust ning sellega jäädi välja järgmisel nädalavahetusel peetavatest Final Six mängudest. Edasi lähevad mängud Paf Korvpalli meistriliigas, kus põhiturniiril on pidada veel kolm mängu. Kolmapäeval, 7. aprillil sõidab meeskond Rakveresse mängima sealse Tarvaga. Reedel, 9. aprillil on kodumäng Tartus ning vastaseks TalTech. Mõlemad mängud on turniiritabeli seisukohast väga tähtsad, sest võitude korral on Tartu meeskonnal võimalik tõusta tabelis neist ettepoole.

Mängu tipphetked

Mäng täispikkuses

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud