Kahe põhimeheta Tartu Ülikool jäi võõrsil alla Kalev/Cramole

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas selle nädala esimese PAF Eesti-Läti liiga mängu Tallinnas sealse Kalev/Cramo vastu. Esimesel poolajal sisse lastud vahe jäi püsima mängu lõpuni ja kodumeeskond kirjutas tabelisse 87:62 võidu. Tartu Ülikooli parim oli Kregor Hermet 15 punkti ja nelja korvisööduga.

Kalevi spordihoones mõnesajapealise publiku ees alustas kodumeeskond väga kindlalt – esimesest üheksast kaugviskest maandus korvis seitse. Avaveerandil ainult Kregor Hermeti ja Robert Valge korvidest punkte saanud tartlased leidsid end avaveerandi lõpuks 12:30 kaotusseisus. Teisel veerandil lülitusid Tartu poolel mängu ka teised, aga kodumeeskond näitas visetel kindlust ja nii lõppes avapoolaeg Kalev/Cramo 49:23 eduseisus.

Teisel poolajal said tartlased oma joonise paremini toimima ja Kalev/Cramoga suudeti sammu pidada. Kolmanda veerandi keskel hoiti kalevlasi nelja minuti jooksul nulli peal ja vahe suudeti korraks ka 18 punkti peale saada. Enne viimast neljandikku juhtis Kalev/Cramo 65:44. Viimasel veerandil vormistasid võistkonnad lõppskooriks Kalev/Cramo 87:62 võidu.

Tartu Ülikooli parim oli Kregor Hermet 15 punkti ja nelja lauapalliga. Robert Valge lisas 14 punkti. Tartu eest said käe valgeks kõik 10 mängule üles antud mängijat.

Ühtlase esituse teinud Kalev/Cramo eest kogus enim punkte Janari Jõesaar, kes lõpetas 14 punkti peal. Kyle Vinales ja Sacha Killeya-Jones viskasid võrdselt 13 punkti, Aigars Skele lisas 12 ja Tanel Kurbas 10 silma.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul suudeti mänguplaani üsna hästi täita. „Täna oli plaan agressiivselt vastu hakata ja vigu vältida. Mingitel hetkedel saime hästi hakkama, mõnel kehvemini. Teisel poolajal saime ehmatusest üle ja suudeti paremini distsipliinist kinni pidada. Pühapäeval on uus mäng tulemas ja täna jagasime mänguaega ühtlasemalt. Kõik kaasas käinud mängijad tunda seda korvpalli, kuhu nad välja peavad jõudma,“ sõnas Vene.

Tartu Ülikoolil on nüüd PAF Eest-Läti liigas kirjas seitse võitu ja 11 kaotust, millega asutakse turniiritabelis üheksandal kohal. Kalev/Cramo on 19 võidu ja kolme kaotusega kolmas.

Tartlaste teine mäng sel nädalal on kodumäng BK Ventspilsi vastu. Tartu Ülikooli spordihoones pannakse pall mängu pühapäeval, 2. veebruaril kell 17.00.

Mängu tipphetked

No Comments

Comments are closed.