Kahe lisaaja järel tuli esimeses poolfinaalis Tarvale alla vanduda

Tartu Ülikool/Rock ja Rakvere Tarvas pidasid Alexela KML poolfinaalseeria avamängu Tartus. Võitja selgitamiseks läks vaja koguni kahte lisaaega ja lõpuks võitis mängu oma liidri Raley-Rossi 41 punkti ja 13 lauapalli toel Tarvas 84:81. Janar Talts tegi TÜ/Rocki parimana samuti kaksikduubli 18 punkti ja 12 lauapalliga.

Kodupubliku ees mänginud TÜ/Rock alustas kohtumist virumaalastest paremini ja esimese veerandaja järel juhiti 18:14. Tarval oli juba kolm viga kirjas Reinar Hallikul. Kui avapoolaega jäi mängida paar minutit, juhtis kodumeeskond Taltsi vabavisete järel 38:27. Tarvas lõpetas aga poolaja 5:0 spurdiga ja poolaeg seega 38:32 TÜ/Rockile.

Teisel poolajal jäi aga tartlaste rünnak täielikku kipsi ning samas ei suudetud kuidagi pidurdada Tarva liidrit Brandis Raley-Rossi. Mõne mänguminutiga tõi Ross järjest viis punkti ja Juris Umbrasko korv viis Tarva ette 39:38. Samad mehed suurendasid kaugvisetega Tarva edu paari minuti pärast juba 47:41 peale. Tanel Kurbas lõpetas veerandaja küll korraliku pealtpanekuga, aga neljandale veerandajale läksid meeskonnad siiski Tarva 53:47 vedamisel.

Neljandal veerandajal langes vigadega välja Tarva poolel Reinar Hallik ning kahe ebasportliku vea tõttu pidi mängust lahkuma teinegi tsenter Julius Brooks. TÜ/Rock hakkas palli küll rohkem korvi alla toimetama, aga suurt edu sellest ei tõusnud. Järjest enam võttis tartlaste rünnakuraskust enda peale Tanel Sokk ning tema korv 53 sekundit enne lõppu viigistas seisu 62:62 peal, millega meeskonnad ka normaalaja lõpetasid.

Esimesel lisaajal tõi Tarvale punkte vaid Ross – viis punkti temalt. TÜ/Rocki poolel vastas aga korviga Janar Talts ning olulise kaugviske tabas Marek Doronin. Lõpulahendus jäi tartlastele, aga korvi sellest ei tulnud.

Teisel veerandajal tehti skoori rohkem, aga siiski oli kodumeeskond enamasti tagaajaja rollis. Soku korv tõi 14 sekundit enne lõppu meeskonna punkti kaugusele seisul 80:81. Rossi kaks vabaviset suurenadsid vahe taas kolmele. Veel üks vabavise Sokult, aga taas skooris vabaviskest ka Ross ja nii kirjutaski Tarvas poolfinaalseeria avamängus enda nimele raske 84:81 võidu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul takerdus teisel poolajal rünnak ning kaitses ei suudetud lahendada põhiprobleemi Rossi. 

Alustasime mängu hästi ja esimesed 15 minutit pidasime mänguplaanist kinni. Siis aga unustasime ära need asjad, mis edu tõid – just korvi all. Me ei suutnud oma jõudu korvi all ära realiseerida ja edasi läks punnitamiseks. Kaitses oli praktiliselt ainus probleem Ross ja me ei leidnud täna meest, kes oleks tema vastu saanud. Aga seeria on kolme võiduni. Nüüd saame teha omad järeldused ja juba kolmapäeval ootab ees raske mäng Rakveres. Kindlasti peame oluliselt paremini mängima rünnakul ja leidma rohu Rossi vastu.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rocki parimana kogus kaksikduubli Janar Talts, kelle arvele kanti 45 minutiga 18 punkti ja 12 lauapalli. Tanel Sokk kogus 13, Joosep Toome 12 ja Tanel Kurbas 11 punkti. Võrdselt 10 punkti peale jäid Valmo Kriisa ja Karolis Petrukonis.

Vaieldamatult oli aga õhtu staar 41 punkti ja 13 lauapalli kogunud Brandis Raley-Ross ja seda olukorras, kus puhkust sai ta vaid minutiks. Juris Umbrasko lisas 17 punkti ja seitse lauapalli.

Poolfinaalpaari teine mäng peetakse Rakveres kolmapäeval, 29. aprillil kell 19.00. Taas Tartusse tuleb seeria laupäeval, 2. mail. Vajadusel peetakse neljas ja viies mäng 5. ja 6. mail vastavalt Rakveres ja Tartus.

No Comments

Lisa kommentaar