Juubelimäng: TÜ vs BC KALEV/CRAMO

Alexela Korvpalli Meistriliiga jätkub 8. veebruaril kell 19, kui BC Kalev/Cramo võõrustab Kalevi Spordihallis Tartu Ülikooli.

Alates hooajast 2005/2006, mil meeskond nimega BC Kalev/Cramo Eesti korvpalliareenile ilmus, on Tartu esindusmeeskonnaga Meistriliigas kohtutud 99 korda – selle nädala mäng kujutab endast seega igas mõttes ajaloolist sündmust. Senine omavaheline seis on Cramo kasuks 58:41, seejuures on viimasest 15 (Meistriliigas peetud) kohtumisest koguni 13 võitnud pealinna meeskond.

Viimati suutsid tartlased Kalev/Cramost jagu saada mullu kevadel Balti liigas, koduliigas on Suur Vastasseis viimasel ajal olnud ühepoolne – Tartu võitis viimati oktoobris 2016. Siiski on ka viimastel aastatel, mil Kalev on ajaloolist rivaliteeti selgelt domineerinud, meeldivalt palju kohtumisi lõppenud vaid paari-punktilise vahega. Loodetavasti kujuneb ka juubelimäng sportlikus mõttes meeleolukaks.

Tartlaste viimase aja etteasted (kui välja arvata põrumine TTÜ vastu ja tähtsusetu mäng Ogrega Balti liigas) – on selle aastanumbri sees saadud võidud Rapla, Pasvalyse ja Valmiera üle, Suure Vastasseisu kõige staažikama veterani Tanel Soku hea vorm (TTÜ vastu visatud 28 punkti on endise kalevlase kõigi aegade Top 3 sooritus meistriliigas!) ja arvestatav täiendus Julius Kazakauskase näol annavad igatahes lootust.

BC Kalev/Cramo poolelt peab mängu vahele jätma Janari Jõesaar, kes eelmise nädala lõpus vigastas jalga, kõik teised mängijad on rivis ning suureks juubeli vastasseisuks valmis!

Otseülekannet on võimalik jälgida Delfi TV vahendusel!

Tekst: bckalev.ee, Janar Filippov

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud