Justin Ingrami 33 punkti olid Kalev/Cramole liiast

Tartu Ülikool/Rock alistas selle hooaja viiendas G4S KML mängus oma suurima kodumaise rivaali BC Kalev/Cramo ülipõneva lõpuga 75:72. Suurim roll selles oli Justin Ingramil, kes viskas 33 punkti ja andis neli korvisöötu.

Kuigi Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud täismaja publikut nägi alguses, kuidas kodumeeskond 7:0 taha jäi, siis algasid tänase mängu peakangelase Justin Ingrami vägiteod juba esimesel veerandajal – tema kaks kaugviset ja läbimurre viisid TÜ/Rocki juhtima ja edasi jätkus mäng tartlaste kontrolli all. Mõni minut enne poolajavilet juhtisid võõrustajad pärast Ingrami järjekordset korvi juba 40:26, ent poolajaks suutsid kalevlased vahe kaheksale mängida seisul 40:32.

Teise poolaja alguses tabas tartlaseid väike mõõn ja vahe vähenes pärast Gert Dorbeku vabaviskeid neljale punktile, ent taas oli eelmise hooaja Ungari liiga parim mees Ingram see, kes Rocki 7:0 spurdi algatas ja tema kaugvise mõni minut hiljem tõi tabloole numbrid 56:39. Enne viimast neljandikku oli Rocki eduseis 59:45.

Ometi ei läinud mängu lõpp nii lihtsalt. Kalev/Cramo peatreener Aivar Kuusmaa lülitas ümber väiksemale koosseisule ja see tõi ka edu – rasked visked Keith McLeodilt ja Gert Dorbekult tõid tasahilju pealinlasi lähemale ja kuigi külalised juhtima ei pääsenud kordagi, püsis mängus pinge kuni viimaste sekunditeni. Dorbeku üle käe tehtud kaugvise vähendas vahe kahele seisul 71:69, Ingrami vabavisked viisid tartlased taas neljaga ette. Seejärel väga raske kaugvise McLeodilt ja eduseis oli minimaalne. Võidu kindlustas lõpuks ikka Ingram tabades kaks vabaviset ja kirjutades sellega TÜ/Rockile tabelisse üheksanda ja kümnenda, eriti magusa, võidu numbritega 75:72.

Viis kaugviset tabanud Justin Ingram tutvustas ennast 33 punkti ja nelja korvisööduga Eesti korvpallipublikule suure pauguga. Paremuselt järgmine skoorija oli Egidijus Dimsa kaheksa punkti ja viie lauapalliga.

Kalev/Cramo parim oli kõige enam mänguaega saanud Gert Dorbek 17 punkti ja seitsme lauapalliga. Kolm kaugviset tabanud Keith McLeod kogus 16 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneril Gert Kullamäel jätkus meeskonna kohta vaid kiidusõnu. „Õnnitlused meeskonnale, sest mehed oli teatud hetkedel just kaitses väga vapper. Pidasime paljudest kokkulepetest kinni ja eelkõige olime aktiivsed. Pisut on kahju, et lõpp ära vajus – oli see siis väsimusest või vastaste väikesest koosseisust, aga lõpp hea kõik hea,“ sõnas Kullamäe. „Eraldi tänud Justinile, kes tegi täna senise Tartu karjääri parima mängu ja näitas, et on kõva mängumees.“

TÜ/Rock teenis sellega oma viienda võidu koduses G4S meistriliigas ja et mängud lähevad arvesse kahekordsena, siis ollakse tabeliliidrid 10 võiduga. Rakvere Tarvas on viie võidu ja kolme kaotusega teine. Järgmisel nädalal ootab Rocki Leedu turnee, kus esmaspäeval mängitakse Panevezyses sealse Lietkabelisega ning kaks päeva hiljem Utenas sealse Juventusega.

TÜ/Rock vs Tallinna BC Kalev/Cramo – 75:72
Veerandajad – 25:20, 15:12, 19:13, 16:27