Jurmalast tullakse koju väärtusliku lisaaja võiduga

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas PAF Eesti-Läti liigatabeli seisukohast väga olulise mängu Jurmalas. Lisaajale läinud kohtumise suutsid tartlased enda kasuks pöörata viimaste minutitega ning teenida väärtusliku 88:87 võidu. Robert Valge tõi üleplatsimehena 30 punkti ja kogus kuus lauapalli.

Jurmalas mõnesajapealise publiku ees peetud kohtumine kulges algusest lõpuni väga põnevalt. Punkt-punktis mängitud avaveerandi võitis kodumeeskond 18:17. Teisel veerandil said ilma oma põhitsentri ja ainsa leegionäri Adomas Drungilaseta mänginud tartlased Tanel Soku ja Robert Valge korvidest mängu juhtima ja võitsid poolaja 41:40.

Kolmanda veerandi keskel sai Tartu Ülikool korraks ka viie punktiga juhtima, aga Jurmala viigistas kiiresti seisu 49:49 peal. Neljanda veerandi eel hoidis Tartu meeskond 59:57 edu. Kui neljandal veerandil jäi mängida neli minutit, tõi tartlased punktilisest kaotusseisust välja Timo Eichfuss tabades kaugviske. Denis Krestinini viis järjestikkust punkti viisid kodumeeskonna taas kolmega ette. Tartu jaoks ohtlikum oli aga see, et põhirotatsiooni mehi oli juba pingile langenud kolm – Robin Kivi, Kregor Hermet ja Timo Eichfuss. Normaalaja viimasel minutil sai otsustavaks Kent-Kaarel Vene koos veaga visatud korv ja tabav vabavise, mis lõpetas 40 mänguminutit seisul 76:76.

Lisaaja alguses said tartlased paremini minema tänu Hendrik Eelmäe ja Robert Valge kaugvisetele. Lisaks teenis Tanel Sokk kaugviskel kolm vabaviset, mille ta ka realiseeris. Seitsmepunktilises eduseisus tegid tartlased aga lubamatult palju vigu, mis Jurmala mängijad vabaviskejoonele viisid. Denis Krestinin tabas viis sekundit enne mängu lõppu kahest vabaviskest ühe ja sellega oli Jurmala jõudnud punkti kaugusele. Kuigi viimastel sekunditel oli Heivo Parrolil veel võimalus vabavisetest eduseisu suurendada, siis jäigi mängu lõppskooriks Tartu Ülikooli napp 88:87 võit, mille tegi veel väärtuslikumaks see, et mängu lõpuks oli viie veaga välja langenud viis mängijat.

Juba mitmendat mängu järjest oli heas hoos Robert Valge, kes kogus 30 punkti ja võttis kuus lauapalli. Tanel Sokk lisas 18 punkti ja andis kolm korvisöötu. Kregor Hermet lisas 14 punkti.

Jurmala Betsafe parim oli Denis Krestinin 18 punkti ja viie lauapalliga. Edgars Jeromanovs viskas 14 punkti ja võttis viis lauapalli. Ugis Pinete lisas 13 ja Ervins Jonats 10 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul sai otsustavaks tempo kontrollimine. „Suutsime täna tempot kontrollida ja nad ei pakkunud täna üllatusi. Tänu meie kontrollile ei saanud nad oma rütmi kätte ja suutsime lõpuks ära kannatada. Nii pole ammu olnud, et viis meest vigadega välja kukuvad. Tabeliseisu osas oli see kindlasti oluline võit, aga võtame mängu korraga ja vaatame kui kõrgele me põhiturniiri lõpuks tõuseme,“ sõnas Vene.

Tartu Ülikoolil on nüüd PAF Eesti-Läti liigas kirjas üheksa võitu ja 13 kaotust, mis annab tabelis üheksanda koha. Jurmala Betsafe on 11 võidu ja 11 kaotusega seitsmendal real.

Tartlaste järgmine mäng on kolmapäeval, 26. veebruaril Riias sealse VEFiga. Taas kodus mängib Tartu Ülikool kolmapäeval, 4. märtsil ja siis on vastaseks Rakvere Tarvas.

Mäng täispikkuses

No Comments

Comments are closed.