Järgmised kolm hooaega mängib esindusmeeskond Tartu Ülikool Maks & Moorits nime all

Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi ja Atria Eesti AS sõlmisid täna koostööleppe, mille kohaselt kannab klubi korvpalli esindusmeeskond järgmisel kolmel hooajal nime Tartu Ülikool Maks & Moorits.  

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juhatuse esimehe Gert Prantsi sõnul annab sõlmitud koostöölepe meeskonna arendamisele kindlama aluse. „Hästi toimivat süsteemi saab arendada vaid koos heade partneritega. Mul on väga hea meel, et lisaks Tartu linnale ja Tartu Ülikoolile on meil Maks & Mooritsa näol nüüd suurem partner ka erasektorist, kes klubisse järgnevate hooaegade jooksul kuuekohalise summa panustab,“ sõnas Prants. „Maks & Moorits on tõusnud tarbijate meeldivaimaks lihabrändiks, kelle soov väärtustada enda kasvatatud kodumaist toorainet läheb vägagi kokku meie põhimõtetega korvpalli arendamisel. Tänu sõlmitud kokkuleppele saame iga hooajaga samm-sammult kasvada ning seada kuldse sihiku kultuuripealinna aastasse 2024.“

Atria Eesti tegevjuhi Olle Hormi kinnitusel asub Maks & Mooritsa tootmine Lõuna-Eestis, mistõttu on nende soov olla sealse piirkonna spordielu taustajõud. „Eesti inimene armastab sporti teha ja spordile kaasa elada. Meil on väga hea meel, et saame professionaalsele spordielule Tartus hoogu juurde anda,“ ütles Horm ja lisas:  „korvpall on üks armastatumaid spordialasid Eestis, millel on siin Tartus pikk ja kuulsusrikas ajalugu. Loodame, et saame üheskoos olla tunnistajaks ühe põlvkonna noorte sirgumisele meistriteks.“

Tartu Ülikool Maks & Moorits korvpallimeeskond mängib sel hooajal Eesti karikavõistlustel, Eesti-Läti korvpalliliigas ja Eesti meistrivõistlustel. Liiga ühe noorima koosseisuga meeskonna tuumiku moodustavad juba aastaid meistriliiga karastuse saanud oma korvpallikooli kasvandikud. Meeskonnas on seitse tudengit (neist viis Tartu Ülikoolis) ja kolm gümnaasiumi õpilast.

Peatreenerina teeb debüüdi pikalt abitreeneri rollis olnud Toomas Kandimaa, kes on ühtlasi ka Tartu Ülikooli õppejõud. Abitreenerina tegutsevad suure kogemusega Tiit Sokk ja Tartu Ülikooli korvpallikooli treener Olari Narits. Üldfüüsilise ettevalmistuse eest vastutab Tartu Ülikooli doktorant Ott-Erik Kalmus ning füsioterapeut on Tartu Ülikooli vilistlane Rauno Kuusemets.

Tartu Ülikool Maks & Moorits hooajal 2020/2021

Mängijad

# Nimi Vanus Positsioon Pikkus Kool
2 Sverre Aav 18 EST 2 193 cm Jaan Poska Gümnaasium
3 Patrik Saal 20 EST 4 207 cm Tartu Tervishoiu Kõrgkool
5 Hendrik Eelmäe 19 EST 3 200 cm Tartu Ülikool, Geograafia
8 Erki Urvik 18 EST 5 202 cm Nõo Reaalgümnaasium
9 Kristofer Veismann 21 EST 1 186 cm Tartu Ülikool, farmaatsia
10 Robin Kivi 21 EST 2 196 cm Taltech Tartu kolledž
11 Channel Banks 22 USA 1 195 cm Vil! University of Akron
20 William Rayman 23 USA 4 203 cm Vil! Colgate University
21 Kaspar Sepp 17 EST 4 200 cm Hugo Treffneri Gümnaasium
24 Tomas Balciunas 20 LTU 5 204 cm
28 Joonas Anton Jürgenstein 20 EST 1 190 cm Tartu Ülikool, matemaatika
31 Oliver Suurorg 20 EST 1 194 cm Tartu Ülikool, füsioteraapia
45 Patrik Peemot 19 EST 2 189 cm Tartu Ülikool, kehakultuur

 

Treenerid

Nimi Roll  
Toomas Kandimaa Peatreener Tartu Ülikooli õppejõud
Tiit Sokk Treener
Olari Narits Treener
Ott-Erik Kalmus ÜKE treener Tartu Ülikooli doktorant
Rauno Kuusemets Füsioterapeut Vil! Tartu Ülikool

 

 

No Comments

Comments are closed.