Janar Taltsi 26 punkti aitasid võidule Rapla üle

Tartu Ülikool/Rock mängis hooaja neljanda kohtumise Alexela korvpalli meistriliigas ja alistas võõrsil kindlalt TYCO Rapla 71:60. Suure panuse võitu andis Janar Talts visates üleplatsimehena 26 punkti ja võttes kaheksa lauapalli.

Raplas enam kui 600pealise publiku silme all peetud kohtumise juhtohjad haaras TÜ/Rock enda kätte esimese veerandaja keskpaigas, kui Tanel Kurbas ja Janar Talts meeskonna mängu käima tõmbasid. 24:12 võidetud veerandile järgnes teine ja tasavägiseim veerandaeg ning poolajaks juhtis TÜ/Rock 38:27.

Vigastuspausi järgselt vormi koguv Janar Talts pani aga kolmandal veerandajal tõelise kontserdi püsti kui tõi 11 punkti ja vedas tartlaste eduseisu 20 punkti peale. Sellega teenis mees ka viimaseks neljandikuks puhkuse. Viimasel kümne mänguminutiga TÜ/Rocki eduseis küll vähenes, aga ohtlikult lähedale raplakad ei jõudnud ja lõpuvile kõlades näitas tabloo TÜ/Rocki 71:60 võidunumbreid.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe jäi rahule küll kaitsemänguga, ent pallikaotustega mitte. „Mängu otsustasime kolmanda veerandajaga ja taas paistis Janari mänguklass välja – tema poolt väga hea mäng. Viimasel neljandikul oli meil raskuski konstentreerituse hoidmisega: et mäng oli tehtud, siis tulid lohakusvead sisse,“ sõnas Kullamäe. „Kaitse poolelt üldiselt hästi mängitud, aga rünnakul on jällegi 20 pallikaotust liiast mis liiast. Just lihtsad pallikaotused keset väljakut lasid viimasel neljandikul vahe väiksemaks.“

Janar Talts kogus 21 mänguminutiga 26 punkti ja kaheksa lauapalli, kaugvisked seejuures neljast kolm. Joosep Toome kogus 11 punkti ja kuus lauapalli. TÜ/Rock võitis lauavõitluse 48:29, ent tegi 20 pallikaotust Rapla üheksa vastu.

TYCO Rapla resultatiivseim oli sloveen Ziga Fifolt 15 punkti ja kaheksa lauapalliga. Sven Kaldre ja Martin Paasoja kogusid võrdselt 10 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KML tabelis kirjas neli võitu ja sellega ollakse samal pulgal Kalev/Cramoga. TYCO Raplal on kaks võitu ja kolm kaotust ning tabelis viies koht.

Järgmise mängu peab TÜ/Rock kodus kui teisipäeval, 22. oktoobril võõrustatakse Rakvere Tarva meeskonda. Kohtumine algab TÜ spordihoones kell 19.00 ning mängu piletid on saadaval Piletilevi müügipunktides ning internetis.

No Comments

Lisa kommentaar