Ilus hooaeg lõppes nelja kaotusega finaalseerias

Tartu Ülikool/Rockil oli Alexela KML finaalseeria neljandas kohtumises selg vastu seina ja kuigi mängus näidati korralikult hambaid, tuli vastu võtta kindel 72:83 kaotus. Pingilt hästi sekkunud Timo Eichfuss tõi parimana 17 punkti ja viis lauapalli.

Saku Suurhalli kogunenud üle paari tuhande pealtvaataja nägid mängu, mis sarnanes finaalide esimesele kahele kohtumisele. Kalev/Cramo tegi avaveerandajal kahekohalise vahe sisse ja edasine mäng kujunes tartlastele tagaajamiseks. 15:25 kaotusseisus lõppenud avaveerandaja järel tegutseti teisel veerandajal märksa meeskondlikumalt ning oma mootori sai korralikult käima Timo Eichfuss, kelle 13 punkti poolajaga olid meeskonna parim näitaja. Poolajavileks tegi Gregor Arbeti viimase sekundi kaugvise pealinlaste eduseisuks 43:36.

Teisel poolajal mängupilt oluliselt ei muutunud. Tartlased said küll kohati vahe kuuele-seitsmele punktile, aga ikka leidus Kalev/Cramol vastukäik ning lähemale TÜ/Rocki ei lastud. Tasavägise kolmanda veerandajaga suurenes vahe punkti võrra. Viis minutit enne lõppu oli vahe viis punkti seisul 67:72, ent võõrustajad said kolmel korral vabaviskejoonele ning realiseerisid seal eksimatult. Lisaks ka korv Curtis Millage’lt ja 13-punktilist kaotusseisu TÜ/Rock järelejäänud ajaga enam tagasi ei suutnud mängida. Hooaja viimase mängu lõppskooriks oli 83:72 võit Kalev/Cramole ja finaalseeria võit seisuga 4:0.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul võideldi lõpuni, aga jõust jäi siiski puudu.

Mul on hea meel, et mehed võtsid end kokku ja et võitluseta me ei alla ei andnud. Tänane mäng oli sarnane esimesele-teisele mängule, kus nad dikteerisid, me justkui saime järgi, aga neil oli kohe käik vastu võtta.

Kogu hooajaga jäi peatreener siiski rahule.

Aasta algas meile raskelt ja lõppes raskelt. Kõigega, mis vahele jääb, olen ma rahul. Panime oma võimaluste juures meeskonna komplekteerimisega üsna täppi. Lõpus vigastused näitasid, et käikudest jäi väheks, aga nii kõvad me pole, et neile kohe vastus leida. On olnud õpetlik ja hea hooaeg.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Neljandas finaalmängus tegi meeskonna parima esituse Timo Eichfuss kogudes 17 punkti ja viis lauapalli. Vincent Simpsoni arvele jäi 15 punkti ja viis korvisöötu ning Janar Talts viskas 11 punkti ja võttis viis lauapalli.

BC Kalev/Cramo parim oli finaalide väärtuslikeimaks mängijaks valitud Vlad Moldoveanu 19 punkti ja 11 lauapalliga. Gregor Arbet toetas meeskonda 18 ning Curtis Millage 16 punkti ja seitsme lauapalliga.

TÜ/Rocki meeskonnal on hooajast 2013/2014 ette näidata Eesti karikavõit, kolmas koht Balti liigas ning Alexela KML hõbemedalid. Medalitest ehk säravaimad esitused tehti EuroChallenge sarjas, kus napilt jäädi välja nelja parema hulgast – saavutus, mida hooaja alguses vähesed oodata oskasid.

Meeskond tänab kõiki fänne, toetajaid ja kaasaelajaid, kes hooaja jooksul tee Tartu Ülikooli spordihoonesse leidsid või meeskonna tegemistele kaugelt kaasa elasid. Järgmisel hooajal rokime jälle!

No Comments

Lisa kommentaar