Hõre TÜ/Rock sai Leedus teise kaotuse

Tartu Ülikool/Rock pidas teist päeva järjest Balti liiga mängu ja pidi põneva ja tasavägise lahingu järel tunnistama Utena Juventuse 83:79 paremust. Mitme tagamängija vigastuse tõttu vahetuseta mänginud Vincent Simpson kogus parimana 16 punkti, kaheksa korvisöötu ja viis lauapalli.

Tasavägise alguse järel jäi TÜ/Rock avaveerandaja lõpus seitsmepunktilisse kaotusseisu 16:23. Teise veerandaja keskel tõid aga Joosep Toome kolm järjestikkust kaugviset meeskonna taas mängu ning poolajavileks olid meeskonnad taas võrdses seisus 43:43.

Kolmanda veerandaja keskel pääsesid tartlased korraks ka viie punktiga juhtima, ent pikalt eduseisu nautida ei saadud ja veerandaja lõpuvilega koos kukkus korvi ka Saulius Kulvietise vise, mis Juventuse 60:57 ette viis. Viimasel veerandajal näitasid mõlemad meeskonnad head viskekätt ning vastamisi kolmeseid tabades püsis mäng tasavägisena. Veel 50 sekundit enne lõppu viigistas Vincent Simpsoni kaugvise seisu 78:78 peal ning 11 sekundit enne lõppu oli tal võimalus vabavisetest seis viigistada. Paraku tabas ta vaid ühe ning vastased realiseerisid oma vabaviskevõimalusi paremini ja TÜ/Rockil tuli vastu võtta 79:83 kaotus.

Hoolimata kaotusest kiitis TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe mehi võitlusvaimu eest. „Olime mänguks hästi valmis, aga kahju, et kohe alguses kadus ära Gert Dorbeku vahetus. Meestel oli teine mäng järjest ja Vinny pidi mängima kõik 40 minutit. Püüdsime palju mängida maa-ala kaitses ja see täitsa toitis,“ sõnas Kullamäe. „Mäng jäi lõpu peale ja nad olid kindlamad, aga meil jäid üksikud momendid realiseerimata. Mehed võitlesid hästi ja olid hammastega mängus kinni.“

Et tartlased pidid läbi ajama ilma eile end vigastanud Augustas Peciukeviciuseta ning tänase mängu alguses tõmbas reielihase ära Gert Dorbek ja Valmo Kriisa Leetu kaasa ei läinud, pidi Vincent Simpson mängima ilma vahetuseta. 40 minutiga viskas ameeriklane meeskonna parimana 16 punkti ja andis kaheksa korvisöötu, aga patustas ka kuue pallikaotusega. 15 punkti said kirja Janar Talts ja Tanel Kurbas. Neljast kolm kaugviset tabanud Joosep Toome arvele jäi 13 punkti.

Juventuse eest kogus enim punkte venelane Nikita Barinov visates samuti 16 punkti. Edgars Stanionis kogus 14, Averon Matthews 13, Ernestas Ezerskis 12 ja Saulius Kulvietis 11 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd Balti liiga tabelis kirjas üks võit ja kolm kaotust ning sellega asutakse seitsmeliikmelises alagrupis neljandal kohal.

Järgmine Balti liiga mäng on TÜ/Rockil juba laupäeval, 2. novembril kui võõrustatakse Valga/Maks&Mooritsa meeskonda. Kohtumine algab kell 17.00.
,bby
Th
it.v
Rsz
Esimese Eurochallenge mängu peab TÜ/Rock mõni päev hiljem – teisipäeval, 5. novembril võetakse kodusaalis vastu Ventspils. Pall pannakse mängu kell 19.00 ja mõlema mängu piletid on müügil Piletilevis.

No Comments

Lisa kommentaar