Hooaja parim rünnakupartii tõi Saraatovis lisaajavõidu

Tartu Ülikool/Rock astus EuroChallenge TOP16 kohtumises võõrsil vastu Saraatovi Avtodorile. Liiga parima rünnakuga meeskonna vastu suudeti oma püss korralikult paukuma saada ja TÜ/Rock võitis lisaajale läinud mängu 106:105. Gert Dorbek tõi võitjate parimana 24 punkti ja andis kuus korvisöötu.

Kui nädal tagasi andis TÜ/Rock käest võimaluse teenida EuroChallenge sarjas hädavajalikke võidupunkte, siis Saraatovis näidati senise hooaja parimat ründearsenali. Kui enne mängu võis pakkuda, et EuroChallenge parima rünnakuga meeskond, kes on ka väga heas hoos VTB Ühisliigas, püüab kiirelt oma teed minna, siis mängupilt näitas vastupidist. Tartlased püsisid alguses Karolis Petrukonise ja hiljem juba Janar Taltsi ja Gert Dorbeku korvidest väga kenasti mängus. Avaveerandaja võitis TÜ/Rock 19:18.

Kuigi teisel veerandajal pääses Avtodor korraks oma liidri Courtney Fortsoni vedamisel üheksa punktiga eest, siis poolaja lõpusminutitel tabas Gert Dorbek kaks järjestikku kaugviset ning üks veel Taltsilt ja TÜ/Rock oli mängus tagasi. Poolajale mindi seisul 49:51.

Punkt-punkti mäng jätkus ka teisel poolajal. TÜ/Rock sai väga hästi hakkama Avtodori liidrite Fortsoni ja tsentri Kyrylo Fesenko katmisega ja samas suudeti ka ise hästi nii kaugelt kui lähedalt tabada. Väga vajalikke punkte tõi pingilt sekkunud Joosep Toome, kelle kaugvisked nii mõnelgi korral seisu taas viigistasid. TÜ/Rock juhtis kolmanda veerandaja järel 69:67.

Neljandal veerandajal hoidsid tartlased initsiatiivi, aga kodumeeskonnal leidus igale korvile vastukäik – punktide toomise võtsid enda peale ameeriklased Micah Downs ja Travis Peterson. Kuigi Joosep Toome kaugvise viis TÜ/Rocki 34 sekundit enne normaalaja lõppu kolmega ette, siis tabas kaugviske vastu Downs ja nii läks mäng seisul 94:94 lisaajale.

Kui lisaaega jäi mängida veel poolteist minutit olid tartlased jäänud 103:105 kaotusseisu, aga selle mängu üks sangareid Janar Talts tabas kaugviske, mis meeskonna taas ette viis. Viimasel minutil oli kodumeeskonnal hea variant veel võidule mängida, aga visked läksid mööda ja nii sai TÜ/Rock vahegrupis kirja esimese ja eriti väärtusliku võidu tulemusega 106:105.

TÜ/Rock ületas oma selle hooaja keskmist euromängu punktisaaki 36 punktiga ja suurimad teened selles olid Gert Dorbekul – tagamees tabas viis kaugviset kaheksast katsest ja sai kirja 24 punkti ja kuus korvisöötu. Janar Talts tegi kaksikduubli 23 punkti ja 11 lauapalliga. Augustas Peciukevicius kogus 18 punkti ja andis neli korvisöötu ning kolm kaugviset tabanud Joosep Toome tõi 15 punkti.

TÜ/Rock tabas kaugviskeid paremini kui kaheseid – kokku 19/33 ehk 58%, samas kui kahepunktivisetest saadi korvi 15/33 ehk 46%. Lisaks anti meeskonna peale ka suurepärased 23 korvisöötu.

Saraatovi Avtodori parimatena tõid Micah Downs ja Travis Peterson võrdselt 22 punkti. Courtney Fortson oli 15 punkti ja üheksa korvisööduga lähedal kaksikduublile. Artem Klimenko ja Alexey Vzdykhalkin tõid võrdselt 10 punkti.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe kiitis kõiki mängijaid. 

Kindlasti oli meil suurepärane viskeõhtu. Ei mäleta, et oleksime nii hästi kaugelt visanud. Ja visked ei olnud mitte punnitatud, vaid kenasti välja mängitud kohtadelt. Rünnakul asjad toimisid ja see teeb rõõmu. Kaitse poolele pole ka midagi ette heita, sest vastastelgi oli tegelikult väga hea viskepäev. Võtsime mõned riskid ja need ka õigustasid. Mõlemalt poolt oli nauditav mäng ja eriti hea, et me lõpuks võiduga koju saame tulla.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Tänase hea mängupildi võtmeks oli peatreeneri sõnul hea rollide täitmine. 

Gert Dorbekult oli täna kindlasti üks parimaid mänge, mis ta rahvusvahelisel tasandil teinud on. Väga enesekindlad visked ja läbiminekud. Ja tegelikult tahan kõiki kiita – kõigil oma ülesanded, kaitses tehti Fortoni vastu head tööd. Pikad said Fesenkoga hakkama. Kõigil olid rollid paigas ja said ülesandega hästi hakkama ning ärakukkumist ei olnud.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rockil on nüüd Eurochallenge vahegrupis kirjas võit ja kaotus. Ees ootavad veel kaks võõrsil mängu ning nädala pärast sõidetakse Den Boschi, et kohtuda sealse Shoetersi meeskonnaga. Kohtumine algab teisipäeval, 27. jaanuaril kell 21.00. Vahepeal peab TÜ/Rock ka ühe Alexela KML kohtumise kui reedel, 23. jaanuaril mängitakse võõrsil Pärnuga.

Mäng täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar