Hooaja avamängust Tartule viik!

Täna õhtul alustas Tartu Ülikooli korvpallimeeskond ka ametlikult oma uut hooaega, kui FIBA Meistrite Liiga raames sõideti külla esimesele eurovastasele, Hollandi valitsevale meistrile Groningen Donarile. Põneva lõppvaatuse saanud mäng lõppes viigiga 76:76.

Esimene veerand ei alanud Tartule teps mitte halvasti. Mäng saadi kohe algusest peale päris ilusti käima ning hea visketabavust näitasid mõlemad meeskonnad. Esimese veerandi lõpuks külalised peal 27:23.

Teine ja kolmas veerand olid Tartu jaoks väga tumedates toonides. Vastased said kodusaalis juhtohjad enda kätte ning tartlaste mäng halvati täielikult. Mõlemast veerandist sai Donar oma seisule tubli täiendust ning kasvatas enesekindlust. Tartu esitus tundus tol hetkel avavaatuses küllalt kahvatu.

Viimane veerand on aga see, kus Tartu näitas mitu korda tõelist sisu nii kontrollmängudes kui ka nüüd. 12-punktisest kaotusseisust viimast neljandikku alustanud Tartu kuulas peatreenerit hoolikalt – minut minutilt, punkt punktilt tuleb edasi minna. Ja mindigi, sest suurest kaotusseisust tuldi küüntega ja hammastega võideldes välja, ja sealjuures väga täpse ajastusega, sest mängida jäi veel vaid 38 sekundit, kui Janari Jõesaare kaks tabavat vabaviset panid tabloole lõpuni püsima jäänud viiginumbrid. Hollandlasi enam skoori tegema ei lubatud ja üldse mitte halvim põhi kodumänguks 76:76 viigiga nüüd all.

Tartu resultatiivseim viskaja täna liidrirolli teisel poolajal enda kanda võtnud Mandell Thomas, kes panustas 17 punkti, 3 lauapalli ja 2 resultatiivse sööduga, väga tubli euroliiga karjääri algust näitas ka topeltduubli kirja saanud Janari Jõesaar, 13 punkti ja 10 lauapalli! Lauavõitluse parim oli tartlaste poolel Venky Jois, kes noppis maha 12 palli.

Kvalifikatsiooni avaringi ääretult põnev teine vaatus toimub juba ülehomme, neljapäeval, kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones. Pileteid sellele pakub kõigile huvilistele, nagu ikka, Piletilevi.