Hooaja avamängus tuli võõrsil Kalev/Cramole alla vanduda

Tartu Ülikool Maks & Moorits mängis Eesti-Läti liiga avamängu võõrsil BC Kalev/Cramoga. Tondiraba jäähalli kogunenud üle 3500 inimese ees peetud kohtumises tuli tunnistada võõrustajate 74:71 paremust. Mängust jäid vigastuse tõttu kõrvale Rain Veideman ja haiguse pärast Rinalds Malmanis.

Tartlased võitsid avaveerandi 20:17 ja oma mängu said hästi käima Johnny Hughes ja Anatoliy Shundel. Kalev/Cramo alustas teist veerandit 9:0 spurdiga ja enam eduseisu käest ei andnudki. Poolajapausiks juhtisid pealinlased 37:31.

Pärast pikka pausi püsis vahe kümnekonna punkti ümber, aga otsustavaks see ei saanud. Viimasele veerandile mindi Kalev/Cramo 58:46 juhtimisel. Neljanda veerandi keskel alustas Shundeli korv tartlaste 8:0 spurti ja sellega jõuti kolme punkti kaugusele seisul 58:61. Kovliari kolmene suurendas vahet, ent kaugvise Aleksander Tassalt ja Aaron Menziesi pealtpanek vähendasid vahe punktile seisul 63:64. Taas viis Kovliar kalevlased kolmesega vabamasse vette kuniks Hendrik Eelmäe 2+1 korv vahe minimaalseks tegi. Kristjan Kitsingi kolmene ja korv Mihkel Kirveselt tähendas, et Kalev/Cramo pääses taas kuuega juhtima ja kuigi tartlased püüdsid maruliselt lõpus järgi saada, siis pisut jäi seekord puudu. Kalev/Cramo sai esimese võidu kirja numbritega 74:71.

Tartu parim oli ligi 25 mänguminutiga Johnny Hughes visates 15 punkti ja võttes seitse lauapalli. Anatoliy Shundel viskas 12, Robin Kivi ja Hendrik Eelmäe 11 ning Aleksander Tassa 10 punkti.
Kalev/Cramo eest kogusid Mihkel Kirves ja Oleksandr Kovliar võrdselt 16 punkti, Kirvesele ka üheksa lauapalli. Manny Suarez lisas 15 punkti ja viis lauapalli.

“Tahan kõigepealt õnnitleda Kalev/Cramot. Kahjuks ei saabunud me sellele mängule oma parimas koosseisus, sest meil on kaks väga tähtsat mängijat [Rain Veideman ja Rinalds Malmanis] puudu. Üldiselt mängisime korraliku mängu, aga pallikaotused ja lauavõitlus tegi meile haiget,” rääkis ERR-ile Tartu peatreener Gundars Vetra. “Andsime neile liiga palju ründelaudu, teised visked murravad sind veidi psühholoogiliselt ja annavad vastastele enesekindlust. Mängu lõpus oli meil veel võimalusi ja poisid tegid hea avamängu.”

“Treener ei ole kunagi rahul, asi võiks olla hullem ja parem. Liigume õiges suunas, mängijad näevad trennis vaeva ja nad kõik tahavad järgmisele tasemele areneda. Treenerina olen praegu nende tööeetikaga rahul ja loodetavasti areneme mängust mängu,” lisas Vetra.

Tartu Ülikool Maks & Moorits järgmine mäng on kodusaalis, kui reedel, 29. septembril tuleb külla BK Ventspils.