Hooaega alustati raske võiduga Kalev/Audentese üle

Paf Eesti-Läti liiga hooaja avamängus alistas Tartu Ülikool Maks & Moorits tasavägises lõpuheitluses Tallinna Kalev/Audentese 72:70. Tartlaste parimad oli Märt Rosenthal 13 punkti, kaheksa lauapalli ja seitsme sööduga ning Tomas Pavelka 12 punkti, 13 lauapalli ja viie blokiga.

Kodumeeskond alustas üle 600 inimese ees peetud kohtumist kindlalt ja külalised suutsid punktiarve avada alles pärast viit mänguminutit. Avaveerandi 19:7 võidu järel tasakaalustus mängupilt ja poolajaks oli Tartu meeskonna edu 41:24.

Poolajapausilt tagasi tuli Kalev/Audentese meeskond aga hoopis teise häälestusega. Mäng läks füüsilisemaks ja see lõi tartlaste mängurütmi sassi. Et sisse hakkasid kukkuma ka kogenud Rain Veidemani kaugvisked, siis sulas vahe kiiresti ja enne viimast veerandit olid tartlased jäänud 51:53 kaotusseisu.

Neljandal veerandil said võõrustajad 7:2 spurdiga mängu taas juhtima, aga vanameister Kristjan Kanguri kolm kaugviset tõid Kalev/Audentese taas mängu tagasi. 29 sekundit enne mängu lõppu oli Veidemani vabavisete järel seis viigis 70:70. Tabelisse võidupunktid numbritega 72:70 vormistasid tartlased vabavisetest.

Tartu poolel tegutses kõige efektiivsemalt 34 minutit platsil olnud Märt Rosenthal, kelle arvele kanti 13 punkti, kaheksa lauapalli ja seitse korvisöötu. Slovakk Tomas Pavelka sai kirja 12 punkti, 13 lauapalli ja viis blokki. Andrii Voinalovych lisas samuti 12 punkti, Robin Kivi viskas 11 ja Hendrik Eelmäe 10 silma.

Tallinna Kalev/Audentese särgis kogus Rain Veideman 22 punkti. Kristjan Kanguri saagiks jäi 14 punkti, seitse lauapalli ja kuus korvisöötu.

Tartu peatreener Nikolajs Mazursi hinnangul anti vastasele liiga palju võimalusi.

Täna võitlesime rohkem enda kui vastasega. Tegime pallikaotuseid ja andsime neile liiga palju võimalusi. Aga hea on see, et saime lõpus kätte olulisi lauapalle ja võitsime kokkuvõttes lauavõitluse. Teisel poolajal hakkasid nad agressiivsemalt ja füüsilisemalt mängima. Kuigi kogesime seda ka kontrollmängudes ja see on normaalne korvpall, siis lõi see meid pisut segamini. Ütlesin ka meestele, et pigem koleda mänguga võita, kui ilus kaotus hooaja algusesse saadaNikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu meeskonna järgmine mäng on kolmapäeval, 5. oktoobril ja siis sõidetakse külla TalTech/OPTIBET meeskonnale. Taas kodus mängivad tartlased reedel, 14. oktoobril ja siis on vastaseks meistriliiga debütant Keila KK.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud