Hollandist saadi napp kaotus

EuroChallenge sarja vahegrupi kolmandat mängu alustas Tartu Ülikool/Rock Hollandis Den Bosch Shoetersi vastu väga hästi, aga teisel poolajal anti initsiatiiv käest. Den Bosch võitis viimaste sekundite viskest 78:77. Viis kaugviset tabanud Valmo Kriisa tõi TÜ/Rocki parimana 21 punkti.

Nagu sel hooajal korduvalt on juhtunud, siis mängu algus kujunes TÜ/Rockil suurepäraseks. Hollandi liiga liidri vastu leiti üles vabad viskekohad ja kaugviskeid tabati eeskujuliku protsendiga. Avaveerandaja 28:15 võidu järel hakkas aga teisel neljandikul ka kodumeeskond oma mängu leidma. Hollandi koondislase Kees Akerboomi kaks kaugviset andsid Shoetersile indu juurde. Veerandaja viimaste minutitega suutis TÜ/Rock siiski taas oma paremuse maksma panna ja nii mindi poolajale tartlaste 48:40 eduseisus.

Suure osa kolmandastki mänguperioodist püsis TÜ/Rock ees, aga et palju loodeti kaugvisetele, mis mängu edenedes järjest kehvema protsendiga sisse läksid, siis peagi saabus hetk, kus kodumeeskond ette läks. Ühtlasemalt korvi alt punkte toonud Shoeters juhtis enne viimast neljandikku 64:60.

Otsustaval veerandajal rullus aga publiku ees taas tõeline thriller. Vaheldumisi skoori tehes jõuti mängu viimase minutini, kui Tanel Soku korv tartlased üle pika aja taas ette viis. Shoetersi poolelt vastas koondislane Slagter kolmesega, millele kohe oli samaväärne vastus olemas Valmo Kriisal. Augustas Peciukeviciusel oli kasutada kaks vabaviset, mis oleks võidu kindlustanud, aga paraku eksis leedukas mõlemal. Viis sekundit enne lõppu tabas Shoetersi parim Brandyn Curry viske, mis võõrustajad punktiga ette viis. TÜ/Rocki lõpuvise jäi Joosep Toomele, aga see paraku ei tabanud ja nii pidid tartlased leppima valusa 77:78 kaotusega.

Mängu kokkuvõte

Kuuest kaugviskest viis tabanud Valmo Kriisa oli üleplatsimees 21 punktiga. Kõik oma punktid avapoolajal visanud Gert Dorbek lõpetas 14 punkti peal. Tanel Kurbas sai kirja 10 punkti ning samuti kohtumist hästi alustanud Joosep Toome kogus kaheksa punkti ja kaheksa lauapalli.

SPM Shoetersi parim oli ameeriklane Brandyn Curry 20 punkti ja kuue lauapalliga. Tsenter Reginald Johnson lisas kaksikduubli 17 punkti ja 11 lauapalli. Kolmaski ameeriklane, Christopher Denson, kogus 13 punkti ja võttis viis lauapalli. Kees Akerboomi arvele jäi 10 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul kandus kolmanda veerandaja rünnaku ebakindlus ka kaitsesse ja see sai otsustavaks. 

Ääretult valus kaotus. Mäng algas soodsalt ja tabasime taas väga hästi. Aga lasime nad liiga lihtsalt teisel veerandajal mängu tagasi. Kõige enam muret teeb aga kolmas veerandaeg – paanika oli nii rünnakul kui kaitses. Ebakindlus, mis tuli rünnakult kandus ka kaitsesse. Lõpp oli loto. Kahju on neist vabavisetest, mis, nagu Saraatoviski, läksid lõpusekunditel mööda. Seekord vastased tabasid ja meie viimase kahe sekundi lahendusena ei õnnestunud ei korvi alla kahesele ega veale mängimine.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rockil on nüüd kõigi kolme grupikaaslasega korra mängitud ning kirjas on üks võit ja kaks kaotust. Samas on ees ootamas kaks kodumängu. Eurosari jätkub tartlastele Frankfurdis 10. veebruaril.

Enne seda alustatakse aga mänge Balti liigas ning 1/8 finaali avamängus võetakse teisipäeval, 3. veebruaril kodus vastu Prienai Rudupis. Ja veel sel nädalal, laupäeval, 31. jaanuaril kell 17.00 astutakse telemängus võõrsil vastu TTÜ KK meeskonnale.

Mäng täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar