Hollandis alistati kindlalt Landstede Hammers

Tartu Ülikool Maks & Moorits mängis Põhja-Euroopa liiga teise mängu Hollandis Zwolles, kus kohtuti Hollandi liigas liidrikohta hoidva Landstede Hammersiga. Hea meeskondliku mängu teinud tartlased said tabelisse kirja kindla 97:78 võidu. Kristjan Kitsing oli meeskonna parim 27 punktiga, seejuures tabas ta kuus kaugviset. Kui mäng varem olid tartlased hädas korvisöötudega, siis seekord kogunes neid meeskonna peale suisa 27.

Landstede spordikeskuses peetud mängule elas tribüünidelt kaasa pool tuhat inimest. Esimese veerandi keskel leidsid tartlased end seitsmepunktilises kaotusseisus, aga siis saadi kaugvisete sihik paika ning kolmene Shundelilt, Rosenthalilt ja Malmaniselt tõid Tartu meeskonna mängu tagasi. Avaveerand Tartule 21:19. Teisel veerandil jätkus Tartu meeskonna hea hoog ning veerandi keskel tehti kahel korral järjest kolmeseviskel viga Kristjan Kitsingule, ühel korral tabas Kitsing seejuures ka viske. Nii sai Tartu juba 10 punktiga ette. Kuigi veerandi lõpuminutitel tabasid võõrustajad ka paar kolmest ja vähendasid vahe viiele, siis viis meeskonnad poolajale Kitsingu teine 3+1 rünnak, mis poolajaks Tartu 48:37 ette viis.

Teisel poolajal ei andnud tartlased kordagi mänguohje käest ega lubanud Hammersit liiga lähedale. Veerandi keskel oli Tartu edu juba 18 punkti. Hammersi kõige värskem täiendus Joel Ekamba näitas küll kõige suuremat võitlusvaimu ja hoidis oma meeskonda löögiulatuses, ent sellest jäi väheks. Enne viimast veerandit juhtis Tartu 70:58. Neljandal veerandil mängisid tartlased korralikku kaitset ja rünnakul leiti viskekohad üles ja kaugviskeid tabasid mitmed erinevad mängijad. Veerandiga lisandus kuus tabavat kaugviset ja nii tüüriti see mäng kindlalt võidusadamasse skooriga 97:78.

Kristjan Kitsing kogus 27 mänguminutiga meeskonna parimana 27 punkti, kaugvisked seejuures 6/9. Neli kaugviset tabanud Anatoliy Shundel lisas 16 punkti. Samuti 16 punkti viskas Rinalds Malmanis ja talle ka kaheksa lauapalli. Märt Rosenthal sai 14 punkti kõrvale kirja seitse korvisöötu ja kuus lauapalli. Aaron Menzies sai kirja 10 punkti ja kaheksa lauapalli. Tartlased andsid meeskonna peale 27 korvisöötu ja tegid vaid kaheksa pallikaotust.

Landstede Hammersi parim oli Joel Ekamba 15 punktiga. Mängujuht Jones Pagenkopf lisas 14 ja Darius Quisenberry 11 punkti. Terrence Bieshaar sai 10 punkti ja 11 lauapalliga kirja kaksikduubli. Samuti 10 punkti tõi Noah Dickerson.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Gundars Vetra sõnul andis võit meeskonnale eneseusku.

Täna tuli meil hea mäng välja. Saime reedel paraja õppetunni ja suutsime paari päevaga ennast kokku võtta. Täna oli hea agressiivsus kaitses ja rünnakul liikus pall hästi. Meeskond näitab, et saavad tugevate meeskondade vastu mängida küll, sest selles Hammersi meeskonnas on korralikud mängijad koos. Me peame lihtsalt endasse uskuma rohkem ja mängima enesekindlalt. Tahan, et meeskonnal oleks stabiilselt võitja mentaliteet, mitte et teeme ühe hea kuu ja siis kukume paariks mänguks täitsa auku. Loodetavasti annab tänane mäng ka laupäevaseks Prometeyga kohtumiseks meeskonnale eneseusku.Gundars Vetra, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu meeskonnal on ENBLis kirjas kaks võitu, Landstede Hammersil üks võit ja üks kaotus. Sel nädalal peavad tartlased ka ühe Eesti-Läti liiga mängu kui laupäeval, 2. detsembril kohtutakse Riias BC Prometeyga. Kohtumine algab kell 18.30.

No Comments

Comments are closed.