Hermeti viimase sekundi vise tõi võidu Tallinna Kalev/TLÜ üle

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas Viimsi Karualugu spordikeskuses maha väga pingelise mängu Tallinna Kalev/TLÜga. Võitja selgus alles viimasel sekundil, kui Kregor Hermeti vise tartlastele väärt 84:82 võidu tõi. Arnas Velicka kogus kolmikduublilähedased 27 punkti, üheksa korvisöötu ja kaheksa lauapalli. Võiduviske autor Hermet lisas 21 punkti.

Võõrustajate jaoks harjumatus Viimsi spordikeskuses alustas Tallinna Kalev/TLÜ mängu väga hästi. Mõne minutiga saadi sisse 8:1 eduseis ja skoorirohke esimene veerand kulges peamiselt kalevlaste dikteerimisel. Peagi said ka tartlased oma liidri Arnas Velicka korvidest vahe taas kinni, aga esimese kümne mänguminuti järel juhtis Kalev/TLÜ siiski 29:20.

Teisel veerandil hakkas Tartu Ülikooli rünnakupool küll paremini sujuma, aga eksimused kaitses ei võimaldanud siiski mäng päris enda kätte saada. Poolajaks olid tartlaste kaotusnumbrid 46:50.

Riietusruumis üle vaadatud mänguplaan tõi teisel poolajal edu. Kolmanda veerandi keskel jõuti viigiseisuni, aga kalevlased vastasid 5:0 minispurdiga. Esimest korda viis tartlased juhtima Kent Kaarel Vene kaugvise ja sealt edasi hakkas mäng vaikselt Tartu Ülikooli poole kalduma. Kalevlased midagi lihtsalt muidugi ei andnud ja nii mindi ka viimasele veerandile Kalev/TLÜ 57:55 eduseisus.

Mäng püsis tasavägisena terve viimase neljandiku. Lõpulahendus jäi viimaste sekundite peale, kui kodumeeskonnal oli seitse sekundit enne kohtumise lõppu kasutada küljeaut ja võimalus võit koju jätta. Mängujuht Taylor Stafford kaotas aga palli ning viimase lahenduse õigus jäi tartlastele. Küljeaudist toimetati pall Kregor Hermetini, kelle esimene vise läks küll mööda, aga pall kukkus koondislasele tagasi ja ühelt jalalt teele lastud vise maandus koos sireeniga korvis. Tartu Ülikool sai sellega kirja väga väärt
84:82 võidu.

Üle 37 minuti mänginud Arnas Velicka vedas Tartu Ülikooli mängu ja kogus 27 punkti, üheksa korvisöötu ja kaheksa lauapalli. Kregor Hermeti arvele kanti 21 punkti ja viis lauapalli. Julius Kazakauskas kogus 16 punkti ja viis lauapalli ning Tautvydas Šležas lõpetas 12 punkti, üheksa lauapalli ja viie korvisööduga.

Tallinna Kalev/TLÜ parim oli 17 punkti ja kaheksa lauapalliga Karl-Johan Lips. Damarcus Harrison viskas 15 punkti ja võttis kuus lauapalli. Võrdselt 12 punkti peale jäid Taylor Staffor ja kolm kaugviset tabanud Mario Paiste.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene sõnul saadi teisel poolajal kaitse toimima ja see tõi ka edu.

Tänane mäng oli üks pikk kannatuste jada, aga lõpuks saime võidu kätte ja see on kõige tähtsam. Esimesel poolajal viskasid nad küll 50 punkti, aga õnneks me saime ise ka sisse, nii et selle taha ei jäänud. Teisel poolajal saime oma kaitseplaani enamvähem toimima ja nagu ma ka meestele ütlesin, et mänge võidetakse viimase kahe minutiga. Tegutsesime lõpus kindlamalt ja viimase lahendusega oli õnne ka, aga nagu öeldakse, et õnn tuleb ikka ise tuppa lasta.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolile oli see üheksas võit 10 kaotuse kõrvale ning sellega tõusti taas üle play-offi piiri ehk kaheksandale reale. Tallinna Kalev/TLÜ on 10 võidu ja 11 kaotusega koht eespool.

Tartlaste järgmine mäng on laupäeval, 9. veebruaril kui sõidetakse Ogresse mängima sealse BK Ogrega, kes täna kaotas Kalev/Cramole 92:118. Taas kodus mängib Tartu Ülikool neljapäeval, 14. veebruaril, kui kell 19.00 võetakse vastu Jekabpilsi meeskond.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud