Hea teine poolaeg viis Raplas võidule

Tartu Ülikool/Rock pidas oma Alexela KML hooaja 28. mängu Raplas sealse TYCO Rapla vastu. Avapoolaja viie punktiga kaotanud tartalsed panid oma paremuse maksma kolmandal veerandajal ja võitsid lõpuks mängu 84:68. Tanel Sokk tõi meeskonna parimana 17 punkti ja andis seitse korvisöötu.

Rapla Sadolini spordihoones ligi 900 inimese ees peetud kohtumisest jäid TÜ/Rocki poolel kõrvale Kent-Kaarel Vene, kes taastub reedesest hüppeliigese operatsioonist ning põlvedele puhkust saanud Timo Eichfuss. Mänguks anti küll üles, aga puhkepäeva sai Gert Dorbek.

Avapoolajal säras raplakate horvaadist tsenter Domagoj Bubalo. Tema korvidest hoidis Rapla avaveerandajal initsiatiivi ja kuigi korraks pääsesid tartlased ka juhtima, siis võitis TYCO Rapla veerandaja 19:17.

Teiselgi veerandajal püsis mäng Aivar Kuusmaa juhendatava TYCO Rapla käes. Pärast Bubalo kaugviset juhiti 31:23. Vahe suuremaks minemisest hoidsid Valmo Kriisa ja Tanel Kurbase kaugvisked. Pikemale mõtteapausile läksid meeskonnad TYCO Rapla 43:38 eduseisul.

Teisel poolajal muutus aga TÜ/Rocki mängupilt oluliselt paremaks. Paari minutiga oli seis viigistatud ning veerandaja keskel oli seis pärast Tanel Soku kahte järjestikkust korvi 54:49 TÜ/Rockile. Kurbase vise lõpetas kolmanda veerandaja seisul 63:56 tartlastele.

Lõplikult otsustas TÜ/Rock mängu saatuse viimase veerandaja alguses kolme minutiga tehtud 14:0 spurdiga, mille algatas Kurbase pealtpanek ja lõpetas Janar Taltsi korv seisul 78:58. Sellega oli mängu jõujooned paigas ja lõpuvile kõlades näitas tabloo TÜ/Rocki kindlat 84:68 võitu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe hinnangul oli kolmas veerandaeg mängu võti.

Esimesel poolajal olime hädas, sest Rapla tuli hea emotsiooniga peale. Alguses jäime korvi alt hätta, aga teisel poolajal oli meil jõudu rohkem ja saime praemini hakkama. Kolmas neljandik oli võtmeveerandaeg – saime sealt edu sisse ja mängu enda kontrolli alla.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Ligi 32 minutit mänginud Tanel Sokk oli TÜ/Rocki parim 17 punkti ja seitsme korvisööduga. Augustas Peciukevicius ja Tanel Kurbas lisasid võrdselt 14 punkti. Kurbasel jäi kaks laupalli puudu kaksikduublist ja ta noppis kaheksa lauapalli. Kõik oma punktid kaugvisetest toonud Valmo Kriisa lõpetas 12 punkti peal.

Üleplatsimees oli aga 20 punkti ja üheksa lauapalliga TYCO Rapla tsenter Domagoj Bubalo. Janar Soo viskas 13 punkti.

TÜ/Rockil on järgmisel nädalal ees ootamas kaks kodumängu. Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril võõrustatakse EuroChallenge sarjas SPM Shoetersit Hollandist. Kuigi edasipääsulootust enam ei ole, tahab meeskond eurohooaja kindlasti võiduga lõpetada ja ootab ka publikut kaasa elama.

Neljapäeval, 26. veebruaril jätkuvad aga playoff mängud Balti liigas, kus TÜ/Rockil on kaitsta Eesti klubide au. Veerandfinaalseeria avakohtumine Liepaja Triobetiga algab TÜ spordihoones kell 19.00 ja paari võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes 3. märtsil Liepajas.

0 kommentaari

Lisa kommentaar