Hea meeskonnatöö tõi Valga üle kindla võidu

Tartu Ülikool/Rock pidas euromängude vahele ühe Balti liiga kohtumise. Kodusaalis võeti vastu Valga Maks ja Moorits ning tabelisse kirjutati seitsmes võit numbritega 98:66. Ivan Nelyubov kogus üleplatsimehena 22 punkti ja kuus lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud kohtumist kontrollis kodumeeskond täielikult. Avaminutitel sisse tehtud vahe kippus veerandaja lõpuks küll pisut sulama, aga teisel veerandajal hoiti Valga meeskonda üle viie minuti kuival ja sellega tehti juba avapoolajal sisse 30-punktiline vahe ja mõttepausile mindi seisul 59:29.

Teise poolaja alguses tegi Valga meeskond küll 7:0 spurdi, ent minutilise mõttepausi järel said tartlased taas oma mängu jooksma ja nii kulges korviderohke mäng kuni lõpuni välja. TÜ/Rocki eest said väljakule kõik 12 üles antud mängijat ja punktegi jagus kõigile. Kohtumist jälgisid pingilt Joosep Toome ja Tanel Kurbas, kes ravivad pisivigastusi ja sellega tekkis võimalus noorematel mängijatel ka Balti liiga mänguminuteid saada. Mängu lõpuks võttis TÜ/Rock ülekaaluka 98:66 võidu.

Ligi 24 minutit mänginud Ivan Nelyubov kogus üleplatsimehena 22 punkti ja kuus lauapalli. Silver Leppiku arvele jäi 18 ja Egidijus Dimsale 11 punkti.

Maks ja Mooritsa resultatiivseim oli Robert Peterson 14 punktiga. Veljo Vares lisas 12, Joonas Järvelainen 11 ja Timo Oja 10 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe hinnangul oli tähtis leida mänguaega kõikidele. „Sellistes mängudes on tähtis, et kõik saaksid mänguaega ja head tunde sisse. Saame proovida noori ja neid, kes vigastustest välja tulevad,“ sõnas Kullamäe. „Meeskonna head valmisolekut näitavad 24 korvisöötu ja ainult viis pallikaotust. Nende numbritega olen rahul.“

Tartu Ülikool/Rockil on nüüd Balti liiga B alagrupis kirjas seitse võitu ja üks kaotus. Järgmine Balti liiga vastane on tabelis teisel kohal asuv Lietkabelis, keda võõrustatakse 1. detsembril.

Enne seda mängitakse aga viimane Eurochallenge kodumäng, milles külla tuleb ukrainlaste Južnõi Himik, kellele võõrsil kaotati vaid punktiga. Kohtumine algab teisipäeval, 27. novembril kell 19.00

No Comments

Lisa kommentaar