Gert Dorbeku viskekontsert oli TLÜ/Kalevile liiast

Tartu Ülikool/Rock pidas nädala kolmanda mängu Tallinnas kui Alexela KML raames mindi võõrsil vastamisi TLÜ/Kaleviga. Kolm veerandaega võrdselt kulgenud kohtumise võitis TÜ/Rock lõpuks kindlal 105:84 ja suur roll võidus oli Gert Dorbeku 31-l punktil, kusjuures kaugviskeid tabas ta 9/11.

Audentese spordihoones paarisaja pealtvaataja ees peetud kohtumine kulges suures osas võrdsete võitlusena. Mängu avapoolajal hoidis initsiatiivi kodumeeskond, kes kanadalase Johnny Berhanemeskeli tegutsemisel näitas päris korralikku ründearsenali. Teise veerandaja keskel viigistas Timo Eichfuss seisu 33:33 peal, aga kohe vastas kahe kaugviskega Kaido Saks ja nii suutis TLÜ/Kalev hoida tartlasi selja taga. Kalevlased võitsid poolaja 45:39.

Kolmandal veerandajal läks eriti heasse hoogu Gert Dorbek. Tema kaks kiiret kaugviset viigistasid seisu ja otsa kolmaski viis TÜ/Rocki juba ette. Kui esimesel poolajal leidusid kalevlastel vastukäigud, siis TÜ/Rocki tihedam kaitse ei andnud neile enam nii palju võimalusi. Endale omaselt suutis Johnny Berhanemeskel leida mõningad kohad üles ja tegi skoori, aga sellest mängu tasavägisena hoidmisest ei piisanud. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis TÜ/Rock juba 67:59.

Viimasel neljandikul tegi TÜ/Rock oma selle hooaja resultatiivseimaid kümme minutit kui visati koguni 38 punkti TLÜ/Kalevi 25 vastu. Suurimad teened selles olid kahtlemata Gert Dorbekul, kes ilmeksimatult joone tagant tabas. Viimased visked juba muigelsui tabanud Dorbek tabas lõpuks 11st viskest üheksa, lisaks veel üks, mis napilt rünnakuajast välja jäi. Mängu lõpuks venis vahe juba paarikümnele punktile ja lõpusireeni kõlades näitas tabloo TÜ/Rocki 105:84 võitu.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saab vahel kaugvisetega mänge võita küll.

Täna ei saa kaitsega küll kuidagi rahul olla, eriti esimesel poolajal. Meie mängufilosoofia algab kaitsest, aga täna kujunes lahtiseks mänguks. Kui üldiselt öeldakse, et kolmestega mängu ei võida, siis täna tõestasime, et vahel võidab küll. TLÜ/Kalevi vastu ei ole korvide saamisega probleeme, aga samavõrd on kaitses nende vastu ebameeldiv mängida, sest mõned mehed on neil individuaalselt päris head.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Gert Dorbek tõi 31 punkti kõrvale ka viis lauapalli ja andis kolm korvisöötu. Tanel Sokk ja Janar Talts viskasid võrdselt 14 punkti, Sokule lisaks ka üheksa korvisöötu ja Taltsile üheksa lauapalli. Brian Harper viskas 19 punkti ning Evaldas Žabas kogus 13 punkti.

Gert Dorbeku mängujärgne intervjuu

TLÜ/Kalevi parim oli Johnny Berhanemeskel 29 punkti, kolme lauapalli ja nelja korvisööduga. Dominykas Milka viskas 19 punkti ning kiirelt vigadega hätta sattunud Kaido Saks 14 punkti. Thomas Droney lisas 10 silma ja seitse lauapalli.

TÜ/Rock sõidab juba mõne päeva pärast Audentese spordihoonesse tagasi, sest teisipäeval, 16. veebruaril mängitakse Alexela KML kohtumine Audentes SG/Noortekoondisega.

0 kommentaari

Lisa kommentaar