G4S KML põhiturniiri võit jäi Tartusse

Koduses G4S korvpalli meistriliigas selgus viimase mängu järel põhiturniiri lõplik paremusjärjestus. Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sõitis Tallinnasse, et sealse Kalev/Cramoga esikoha osas sotid selgeks teha. Suure osa mängust kaotusseisus olnud tartlased kasutasid lõpuminutitel vastaste närvilisuse ära ja võtsid väga magusa 76:74 võidu. Mängujuht Sten Sokk oli üleplatsimees 20 punkti ja nelja korvisööduga.

Tallinna Saku Suurhalli kogunenud tuhatkond inimest said osa korraliku puändiga korvpallilahingust. Kodumeeskond haaras mänguohjad algusest peale ning lahtise avaveerandaja järel juhtisid 25:19. Poolajaks oli vahe suurendatud veelgi – pausile mindi seisul 44:35 Kalev/Cramole. Tartu Ülikooli peatreeneri Gert Kullamäe peamine lahendamist vajav probleem oli ohtrad pallikaotused, poolajaks oli neid kogunenud juba 12.

Teise poolaja alguses võti leitigi ning Sten Soku viis ja Vallo Allingu kaks punkti vähendasid vahe kiirest peaaegu olematuks. Valmo Kriisa vabavisked viigistasid seisu 51:51 peal kui kolmandat veerandaega jäi mängida viis minutit. Kalev/Cramo aga sellest ei murdunud, sest kaugvise Joosep Toomelt ja viis järjestikkust punkti Armands Skelelt viisid pealinlased taas turvalisse eduseisu. Viimasele neljandikule läksid meeskonnad seisul 62:52 Kalev/Cramole.

Ka poole viimasest neljandikust hoidsid võõrustajad kümnepunktilist eduseisu. Veerandaja keskel teenis aga Kalev/Cramo treener Aivar Kuusmaa tehnilise vea ning sellest peale hakkas neil edu käest libisema. Sten Sokk tabas sülle kukkunud kaks vabaviset ja kuigi Ulyanko viis veel korraks kalevlased seitsme punktiga juhtima, siis tabab kolm minutit enne mängu lõppu kolm vabaviset Valmo Kriisa ja tegi sellega vahe vaid neljapunktiliseks.

Ulyankolt veel üks vabavise ja kaks minutit enne lõppu vähendas Silver Leppiku kaugvise vahe kahele ning hetk hiljem surus Bill Amis veaga palli korvi viigistades sellega seisu. Vabavise läks küll mööda, ent kuidagi suutis Amis palli korvi hüpitada ja sellega Tartu Ülikooli juhtima viia. Teisel pool tehti taas viga Ulyankole ja mees tabas jällegi ühe vabaviske. Sten Soku rünnakulahendus oli küll pisut avantüür, aga üle Joosep Toome käe teele lastud vise maandus kõrge kaarega korvis. Vend Tanel Sokk tabas teisel pool keskpositsiooniviske ja tegi sellega vahe taas minimaalseks. Seejärel eksisid aga mõlemad Sokud söötmisel ja kui neli sekundit jäi mängida kasutas Tartu Ülikool ühepunktilises eduseisus mõtlemisaega. Pall õnnestus toimetada Valmo Kriisa kätte, kellele kiirelt viga tehti ning ta vabaviskejoonele saadeti. Kriisa tabas esimese ja viskas teise meelega mööda, et pall mängu jääks. Kalev/Cramo enam viskele ei jõudnud ja nii sai Tartu Ülikool Saku Suurhallist kätte 76:74 võidu ning sellega poolfinaalivastase paarist Piimameister Otto/Rapla ja TTÜ KK.

33 minutit mänginud Sten Sokk viskas 20 punkti ja andis neli korvisöötu, ent patustas ka kuue pallikaotusega. Bill Amise arvele jäi kaksikduubel 14 punkti ja 10 lauapalliga. Vallo Allingu viskas 11 ning Marek Doronin ja Valmo Kriisa võrdselt 10 punkti, mõlemad võtsid ka korralikult lauapalle: vastavalt üheksa ja kaheksa lauapalli. Tartu Ülikoolil ei teinud kaasa põlvevigastusest taastuv Asko Paade.

Armands Skele oli Kalev/Cramo parim 14 punkti, seitsme lauapalli ja kuue korvisööduga. Pavel Ulyanko viskas 10 punkti. Kalevlastel ei mänginud vigastuse tõttu Gert Dorbek.

Tartu Ülikooli peatreener Gert Kullamäe võttis mängu kokku kahepidiste tunnetega. „Esimesel poolajal ei tundnud meeskonda ära – me ei pidanud kokkulepitust kinni ja valmistatust. Sealt tekkisid ebakõlad ja pallikaotuse,“ sõnas Kullamäe. „Teisel poolajal saime agaesimese poolaja eksimused korda ja lõpus oli meil natuke õnne ka. Hea, et meil mängujuhid Sokk ja Kriisa kestsid mõlemad 33 mänguminutit ära ja vedasid meeskonna võidule.“

G4S KML põhiturniiril teenis Tartu Ülikooli võistkond 25 võitu ja kolm kaotust. Põhiturniiri esikoht tähendab seda, et poolfinaalivastane tuleb paarist Piimameister Ott/Rapla ja TTÜ KK ehk põhiturniiri 4. ja 5. võistkonna seast. Kalev/Cramo jäi teiseks ja ootab seega vastast Rakvere Tarva ja Tallinna Kalevi vastasseisust.

Nii veerand- kui poolfinaalseeriad mängitakse kolme võiduni ja Tartu Ülikool alustab poolfinaalidega koduses Tartu Ülikooli spordihoones reedel, 20. aprillil kell 20.00.

Numbrite võrdlus (TÜ vs Kalev/Cramo)
Veerandajad – 19:25, 16:19, 17:18, 24:12 – 76:74
Viskeprotsent – 42,4% vs 38,4%
1P – 19/27 (70%) vs 11/21 (53%)
2P – 18/39 (46%) vs 21/52 (40%)
3P – 7/20 (35%) vs 7/21 (33%)
Lauapallid (ründelaud) – 41 (12) vs 41 (16)
Korvisöödud – 9 vs 13
Vaheltlõiked – 5 vs 10
Pallikaotused – 18 vs 12

0 kommentaari

Lisa kommentaar