Frankfurdist tuleb tagasi tulla kaotusega

Tartu Ülikool/Rock pidas Saksamaal Frankfurdis neljanda EuroChallenge vahegrupi mängu ning alagrupist edasipääsu nimel tulnuks alistada Fraport Skyliners. Paraku tuli vastu võtta 73:92 kaotust. Janar Talts tõi TÜ/Rocki parimana 19 punkti ja neli lauapalli.

Kuigi TÜ/Rock jäi hetkel Saksamaa meistriliigas kaheksandat kohta hoidvale Fraport Skylinersile kodus avaringis alla, siis mindi Saksamaale ellujäämismängu mängima suurte lootustega. Kohtumise avaminutitel jäädi küll 2:9 kaotusseisu, aga minutilise mõttepausi järel suudeti oma mäng käima saada ning peagi viigistas Janar Talts vabavisetega seisu. Võõrustajad hoidsid esimesel poolajal kerget initsiatiivi ning eriti heas hoos oli nende keskmängija Johannes Voigtmann. Siiski tegi esimese poolaja lõpuspurt, milles Talts tabas kolmese ning koos sireeniga ka Tanel Sokk, vahe minimaalseks ja poolajale läksid meeskonnad seisul 35:36 tartlaste poolt vaadatuna.

Kolmas veerandaeg oli TÜ/Rockile mängu kõige õnnestunum. Taltsi ja Gert Dorbeku edukas tegutsemine viis nad korraks kuue punktiga ette seisul 50:44. Skyliners ei lasknud vahet siiski suureks ning oma liidri Justin Cobbsi vedamisel mindi veerandaja lõpuks taas ise punktiga ette seisul 57:56.

Neljandat veerandaeg alustas Skyliners aga 14:3 spurdiga ning sellele ei olnud TÜ/Rockil midagi enam vastata. Vahe püsis kindlalt 12 punkti ringis ja suurenes lõpuks tänu võõrustajate tabavatele kaugvisetele isegi korraks 23le punktile. Lõppskooriks kirjutati Skylinersi 92:73 võit, mis muudab TÜ/Rocki edasipääsemislootused teoreetiliseks.

Janar Talts kogus 25 mänguminutiga meeskonna parimana 19 punkti ja neli lauapalli. Võrdselt 13 punkti peale jäid nii Tanel Sokk kui Gert Dorbek ning andsid ka vastavalt neli ja kolm korvisöötu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul kadus neljandal veerandajal kaitses keskendumine. 

Frankfurt vääris täna võitu. Kolm veerandaeg mängisime väga hästi ja just kaitses. Viimasel neljandikul kaotasime aga keskendumise ja nad hakkasid ka hästi tabama, ka raskeid viskeid. Ja loomulikult kui lased sellisel heal võistkonnal visata veerandajaga 35 punkti, on võita väga keeruline.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

19 punkti visanud Janar Taltsi sõnul oli pettumus suur. „See oli meie jaoks väga raske mäng. Kolm veerandaega püsisime mängus ja juhtisime isegi kolmandal. Aga neljas veerandaeg oli neile kui pidu – nad mängisid arukalt ja tabasid oma visked. Kindlasti väga raske ja pettumust valmistav kaotus. Aga järgmine mäng on kodus Saraatoviga ja läheme seda 100% võitma,“ ütles Talts pärast mängu pressikonverentsil.

Fraport Skylinersi ridades tegi parima esituse tsenter Johannes Voigtmann 26 punkti ja nelja lauapalliga. Justin Cobbs lisas 20 punkti ja neli korvisöötu. Konstantin Klein ja Michael Morrison viskas võrdselt 11 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd EuroChallengi vahegrupis kirjas üks võit ja kolm kaotust ning ees veel kaks kodumängu. Järgmisel kolmapäeval, 18. veebruaril võõrustatakse venelaste Saratovi Avtodori, kellelt nende kodus suudeti võidupunktid põnevusmängus ära võtta. Kohtumine algab kell 19.00.

Enne seda ootab aga TÜ/Rocki ees Balti liiga 1/8 finaalis korduskohtumine Preinai Rudupise meeskonnaga. Kodumängust saab TÜ/Rock kaasa võtta 32punktilise eduseisu ning kahe mängu kokkuvõttes parim selgitatakse neljapäeval, 12. veebruaril Prienais.

No Comments

Comments are closed.