Fortsoni show kustutas eurolootused

Tartu Ülikool/Rock võõrustas EuroChallenge sarjas venelaste Saraatovi Avtodori. Vaid võit hoidnuks tartlaste edasipääsulootuseid elus, aga Avtodori tagamängija Courtney Fortsoni kolmikduubel tõmbas sellele kriipsu peale. 68:91 kaotuses oli TÜ/Rocki parim Tanel Kurbas 12 punkti ja nelja korvisööduga.

Kodupubliku toel algas kohtumine TÜ/Rocki jaoks hästi. Avtodorist suudeti püsida nelja-viie punkti võrra ees. Kümne mänguminuti järel juhtis TÜ/Rock 23:18.

Teise veerandaja esimeste minutitega läks aga Avtodor ette ja viie minutiga tehti 15:1 spurt, mis mängu jõuvahekorrad paika loksutas. Kui Venemaal peetud mängus püstitas TÜ/Rock kaugvisete rekordi, siis kodusaalis olid visked märksa harvemad tabama, samas kui Avtodori poolel olid hoos nende mängujuht Fortson ja ääremängija Travis Peterson. Poolajaks juhtis Avtodor juba 44:34.

Küllaltki samas taktis kulges ka mängu teine poolaeg. Avtodor püsis pidevalt 14-15 punkti kaugusel ja küllaltki kesisel viskepäeval ja veelgi mustemal lauavõitluse päeval jäi TÜ/Rockil vaid üle vahet mitte liiga suureks lasta. Kolmanda veerandaja lõpuks oli seis kodumeeskonna poolt vaadatuna 54:68.

Neljanda veerandaja alguses tõi pisut elevust Tanel Soku tegutsemine, aga pärast seda kui ta viie veaga pingile langes tuli mäng väärikalt lõpuni mängida ja tunnistada vastaste paremust. Mängu lõppskooriks kirjutati Avtodori 91:68 võit.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe ei mäleta nii suurt allajäämist lauavõitluses. 

Tänased numbrid on üsna uskumatud. Ma ei mäleta, et see meeskond oleks lauavõitluse 30 lauapalliga kaotanud või lasknud ühel mehel sellise peo püsti panna. Aga Fortson mängis täna tõesti enesekindlalt ja vedas kogu võistkonna käima. Meil aga seevastu ei olnud hea ründepäev. Ki me tahame selliseid meeskondi võita, siis peavad meil visked minema. Korvi alt me neid murda ei suuda. Täna oli kahjuks ei olnud selline päev ja loomulikult on kodupubliku ees halb kaotada.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Peatreeneri mängujärgne kommentaar Delfile

Tagamängija Gert Dorbeku hinnangul said vastased mingil hetkel enesekindluse kätte ja sealt edasi oli neid raske pidurdada. „Nad kontrollisid lauda ja said sealt palju kordusviskeid. Mingil hetkel oli neil enesekindlus käes ja siis läks meil raskeks. Meie tänane viskeprotsent oli ka selline, millega Avtodori sugust meeskonda ei saagi võita.“

Tanel Kurbas ja Joosep Toome tõid TÜ/Rockile võrdselt 12 punkti, Kurbasele lisaks ka neli korvisöötu ja Toomele sama palju lauapalle. TÜ/Rock kaotas lauavõitluse koguni 22:52.

Pidurdamatus hoos olnud Courtney Fortson sai mängu lõpuks kirja kolmikduubli 30 punkti, 13 korvisöödu ja 12 lauapalliga. Travis Petersoni arvele jagus kaksikduubli jagu 17 punkti ja kümme lauapalli. Kyril Fesenkol jäi kaksikduublist puudu üks lauapall ja ta lõpetas mängu 14 punkti ja üheksa lauapalliga. Tsenter Artem Klimenko kogus särginumbri jagu ehk 12 punkti.

Mängu tipphetked

TÜ/Rockil on nüüd K vahegrupis kirjas üks võit ja neli kaotust ning sellega on edasipääsulootused kadunud. Jäänud on veel pidada üks kodumäng ja seda teisipäeval, 24. veebruaril kodus hollandlaste SPM Shoetersi vastu.

Sel laupäeval sõidab aga meeskond Raplasse, et kell 17.00 kohtuda telemängus TYCO Raplaga.

0 kommentaari

Lisa kommentaar