Finalist selgitatakse viiendas mängus Tartus

Tartu Ülikool/Rockil oli Rakveres võimalus lõpetada kolme võiduni peetav poolfinaalseeria Rakvere Tarvaga, aga neljas kohtumine kaotati 81:89 ning seega selgub finalist otsustavas viiendas mängus Tartus. Tanel Sokk tõi TÜ/Rocki parimana 23 punkti, Janar Talts lisas kaksikduubli 11 punkti ja 10 lauapalliga.

Rakveres peetud kohtumine kulges tasavägiselt. Avaveerandajal hoidis kerget initsiatiivi Tarvas ning Siim Lauri lähivise lõpetas veerandaja 19:17 Tarvale. Teisel veerandajal pääses kodumeeskond korraks kaheksaga ette, aga sellele järgnenud TÜ/Rocki 10:0 spurt viis omakorda tartlased ette 32:30. Poolaja lõpusekunditel tabas kaugviske Brandis Raley-Ross ja Tarvas läks poolajale kolmepunktilises eduseisus 39:36.

Mõttepausilt tagasi tuli paremini TÜ/Rock. Avapoolajaga kogutud 11le punktile tõi jõudsalt lisa Tanel Sokk ning tema kaugvise viis TÜ/Rocki 49:44 ette. Tarvas vastas omakorda 8:0 spurdiga ja mäng oli taas võrdne. Enne viimast neljandikku juhtis Tarvas 63:59.

Neljandal veerandajal tartlased paraku päris ohtlikult lähedale ei jõudnud. Kurbase korvi järel oli kaotusseis 65:67, aga sellele järgnes Tarva 7:0 spurt ja initsiatiivi kandumine kodumeeskonnale. Koondislased Sokk, Talts ja Dorbek püüdsid TÜ/Rocki küll mängu tagasi tuua, aga lõpuks pidi meeskond tunnistama ikkagi 81:89 kaotust ja seeria minemist otsustavasse viiendasse mängu Tartus.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul tabas Tarvas raskeid viskeid ja sai sellest hoogu juurde. 

Neil läksid täna teatud hetkedel rasked visked sisse. Kuigi tulime korraks Soku vedamisel mängu tagasi, siis hoidis nende hea viskepäev Tarvast sammukese võrra pidevalt ees. Statistika mõttes oli mäng võrdne, aga üks-üks duellid kaotasime, nende võtmemängijatel rasked visked kukkusid ja nad said hoogu juurde. Lasta visata Tarval kodus 90 punkti on lubamatu. Püüdsime, mis püüdsime aga täna oli Tarva päev ja homme algab kõik nullist.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Vigastatud Augustas Peciukeviciuse puudumisel palju minuteid saanud Tanel Sokk kogus lõpuks 23 punkti. Janar Taltsi järjekordne kaksikduubel koosnes 11st punktist ja 10 lauapallist, lisaks ka neli korvisöötu. Tanel Kurbase arvele jäi 12 punkti ja viis lauapalli.

Üleplatsimees oli Brandis Raley-Ross 28 punkti ja viie lauapalliga. Kohati päris pööraseid viskeid tabanud Reinar Hallik lõpetas 18 punkti, viie lauapalli ja seitsme korvisööduga. Juris Umbraško kogus 14 ja David Haughton 11 punkti.

Poolfinaalseeria viies ja otsustav kohtumine peetakse seega kolmapäeval, 6. mail Tartus algusega kell 19.00. Mängu võitja läheb edasi finaali, kus ootamas BC Kalev/Cramo.

0 kommentaari

Lisa kommentaar