Finaalseeriat tuleb jätkata võiduta

Alexela KML finaalseeria teises vaatuses pidi südika esituse teinud Tartu Ülikool/Rock taas tunnistama tallinlaste Kalev/Cramo 84:87 paremust. Tartlaste parim viskaja oli täna Tanel Kurbas, teenides mängus särginumbrile sobivad 22 punkti.

Avamängust märkimisväärselt julgema ja agressiivsema esituse teinud TÜ/Rock alustas väljamüüdud kodusaali ees mängu võitluslikult, olles silmnähtavalt pühapäevast omad järeldused teinud. Esimese veerandaja algul oldi koguni Kalev/Cramo vastu viiepunktilises eduseisus. Tartlaste edule vastati aga kiire vahespurdiga ning veerandaja lõppedes oli kodumeeskond jäänud 23:27 kaotusseisu. Ka teine veerand ei toonud TÜ/Rocki mängu vajalikku hoogu ning poolajale mingi seisult 35:46.

Teine poolaeg oli samuti üldjoontes Kalev/Cramo kontrolli all. Liidripositsiooni Rockile ei loovutatud, küll aga ei andnud hambaid näidanud tartlased vastastele võimalust ka liialt kaugele minna. Kord-rohkem-kord-vähem tempos liiguti taas pea teise veerandaja lõpuni, mil TÜ/Rock end aga taas kokku võttis ja muljetavaldavate visetega vastasele juba väga lähedale tuli – Gert Dorbeku vabavisete järel oli seis skoorilaual 84:85. Janar Taltsi veast vabavisetele pääsenud Vlad Moldoveanu aga ei eksinud ning lõpuvile kõlades tuli tartlastel võtta vastu taas kolmepunktiline, 84:87 kaotus.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul said otsustavaks pallikaotused ning vabavisked. 

Meil oli alguses üks halb periood, kus tegime mitu pallikaotust järjest. Sellised pallikaotused halvavad mängu – vastu tulid kiired korvid ja me ei jõudnud vahepeal isegi viga teha. Peame kontrollima palli paremini ja vältima lihtsaid eksimusi. Täna viskasid mehed sisse ja olukord muutus kohe paremaks. Mõlemad meeskonnad viskasid hästi ja nemad tabasid võtmehetkedel – oleks mõni seal mööda läinud, siis oleks mängu käik kohe teistsugune olnud. Aga mul on hea meel kuttide üle, sest me mängisime täna meeskonnana. Seda sai rõhutatud ka enne mängu, et kui me võitleme ja oleme ühtne meeskond, siis me saame Kalevile vastu küll. Täna jäi pallikaotuste ja vabavisete taha päris palju, aga vaatama sellele oli võimalust ikkagi. Nüüd on nädal pausi, et korrektuure teha ja seeria läheb edasi.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Tartlaste resultatiivseim oli Tanel Kurbas, kes tõi 36 minutiga 22 punkti ja võttis viis lauapalli. Võrdselt 18 punkti panustasid Janar Talts ja Valmo Kriisa, kusjuures pühapäeval 40-aastaseks saav Kriisa tõi kõik punktid kaugvisetest.

Kalev/Cramo parim oli taas Vlad Moldoveanu 19 punkti ja viie lauapalliga, Võrdselt 13 punkti tõid Gregor Arbet ning Ty Abbot.

Vastupidiselt esimesele finaalkohtumisele domineerisid lauavõitluses tartlased, seisuks 38:27. Visked tabasid aga Kalev/Cramo mängijatel napilt paremini – 50,7% Rocki 47,6% vastu.

Finaalseeria kolmas ning neljas mäng toimuvad BC Kalev/Cramo koduväljakul Tallinna Saku Suurhallis,. Pileteid mängule saab taas soetada Piletilevi kodulehelt, müügipunktidest või enne mängu kohapealt.

Rocki poolt on mõlemale mängule sõitmas ka fännibuss, milles koha kindlustamiseks tuleks saata kiri fännklubi ametlikule meiliaadressile info@rockfanclub.ee, mainides kindlasti tulija(te) ees- ja perekonnanime, telefoninumbrit ja mänge, millele fännidega koos sõita soovitakse.

No Comments

Lisa kommentaar