Finaalseeria on nüüd viigis

Tartu Ülikool/Rock võõrustas Alexela KML finaalseeria teist kohtumist ning 68:61 võiduga lõpetati Kalev/Cramo pikk võitude seeria nii finaalis kui play-offdies. Tanel Kurbas tõi TÜ/Rocki säravaima mängijana 21 punkti ja võttis viis lauapalli.

Peaaegu täismaja ees peetud kohtumine algas väljakuperemeestele kurjakuulutavalt. Kalev/Cramo haaras ohjad enda kätte ja esimese veerandaja lõpuks juhtisid nad 20:13. Teisel veerandajal alustas aga väga hästi pingilt sekkundu Kristen Meistri korv TÜ/Rocki 11:0 spurti, mille lõpuks TÜ/Rock juhtis 24:22. Veerandaja lõpuminutitega hoiti Kalev/Cramo taas kuival ning ise visati seitse punkti ja poolajaks juhtis TÜ/Rock 33:26.

Mängu teine poolaeg kulges Tartu Kullaklubi esimese kokkusaamise ehk murdosa Tartuga meistriks tulnute silme all TÜ/Rocki kontrolli all. Suurepäraselt tegutses Tanel Kurbas, kelle kaugvisked ja läbiminekud hoidsid TÜ/Rocki kümnekonna punktiga ees. Veerandaja lõppskoori 57:46 vormistas Kristen Meister vabaviskega.

Viimase veerandaja keskel pääses Kalev/Cramo korraks küll Gregor Arbeti kaugviske ning Scott Machado korvi järel viie punkti kaugusele seisul 60:55, aga pikalt pingil istunud Janar Talts lõpetas järjest kaks rünnakut, mis edu taas suuremaks tegi. Minut enne lõppu oli Kalev/Cramo jõudnud taas viie punkti kaugusele pärast Rain Veidemani kaugviset, aga see jäi ka pealinlaste viimaseks korviks ja Tanel Soku vabavisete järel oli tablool seis 68:61, mis tähistas TÜ/Rocki esimest võitu finaalseerias üle nelja hooaja.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul on kasutati täna vastaste kehva viskepäeva paremini ära.

Oleme oodanud seda võitu kaua ja see on lisaks mulle ka tähtis mängijatele psühholoogiliselt. Mul on hea meel, et võidu kätte saime, aga seeria on nelja võiduni ja hea meel, et see tuleb ka Tartusse tagasi. Tänane näide on hea näide, et punkte saab siis kui korvi visata. Kalev/Cramo täna ebaõnnestus ja kui neil on halb päev, siis kasutasime meie selle ära. Me täna ei teinud midagi väga teistmoodi kui eelmises mängus, aga täna toimisid asjad paremini.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Vaata Gert Kullamäe mängujärgset kommentaari

Väga head mängu näidanud Tanel Kurbas kogus 31 minutiga 21 punkti ja viis lauapalli. Ligi 19 minutit mängida saanud Kristen Meister lisas 10 punkti ja viis lauapalli. Meeskonna suuri lauavõitleja oli Janar Talts 12 lauapalliga, lisaks temalt ka viis punkti.

Vaata Tanel Kurbase kommentaari

Tanel Kurbase võimas pealtpanek

Kalev/Cramo parimad olid võrdselt 17 punktiga ameeriklased Scott Machado ja Keith Benson, mehed olid ka suurimad lauavõitlejad vastavalt 13 ja 10 lauapalliga.

Nelja võiduni peetav Alexela KML finaalseeria on nüüd viigis 1:1. Finaalseeria kaks järgmist mängu peetakse Tallinnas esmaspäeval, 18. mail ning kolmapäeval, 20. mail. Kindlasti tuleb seeria ka Tartusse ning viies mäng toimub reedel, 22. mail kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar