Finaalivõiduks jõudu ei jätkunud

Hollandis Zwolles peeti täna Basketball Days turniiri kohamängud ja finaalis läks Tartu Ülikool/Rock vastamisi võõrustajate Landstade Basketbaliga. Turniiril seni kõik neli kohtumist võitnud TÜ/Rockil finaaliks aga piisavalt püssirohtu ei jagunud ja vastu tuli võtta 66:85 kaotus. Justin Ingram kogus meeskonna parimana 22 punkti.

Finaali avaveerandaeg kulges võrdselt, ent teise veerandaja keskel sattus hoogu Landstede tagamängija Josh Magette, kelle neli järjestikkust kaugviset viisid kodumeeskonna ette. Poolajaks juhtis Landstede 40:32. Kolmanda veerandaja alguses suutsid tartlased kiiresti vahe tagasi teha ja eelkõige Joosep Toome edukas pingilt sekkumine oli põhjus, miks veerandaja keskel olid tablool 46:46 viiginumbrid. Ent taas oli turniiri parimaks mängijaks valitud Magette see, kelle korvidest Landstede eest läks ja mängu saatuse otsustas. Finaali lõpptulemuseks oli kodumeeskonna 85:66 võit ja TÜ/Rockil tuli leppida teise kohaga.

Justin Ingram tegi oma turniiri parima mängu visates 22 punkti. Joosep Toome sai mänguaega vaid 12 minutit, ent viskas selle ajaga 11 punkti. Tartlaste seast valiti turniiri viisikusse tagamängija Kristo Saage.

Üleplatsimees oli aga Josh Magette 31 punkti ja viie lauapalliga. Zack Novack lisas 21 punkti ja 10 lauapalli ning Darryl Webb kogus 15 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul peab meeskond üles leidma oma tapjainstinkti. „Täna mängisid vastased suurema entusiasmi ja energiaga – ikkagi finaalmäng oma kodupubliku ees. Peame meeskonnana üles leidma oma tapjainstinkti, sest sel hooajal on olnud päris mitu mängu sellist, kus üht-teist on kaalul ja siis kipub meie kaardimaja kokku vajuma,“ sõnas Kullamäe. „Aga kokkuvõttes täitis turniir meie jaoks oma eesmärgi – saime viis mängu jutti ja hommikuti keha kosutada kangiruumis. Selline kuuepäevane laager koos mängudega oli kõikidele hea.“

Pärast lühikest aastavahetuspausi peab TÜ/Rock oma esimese mängu laupäeval, 5. jaanuaril kui G4S KML raames mängitakse TYCO Raplaga. Kohtumine algab Rapla Sadolini spordihoones kell 17.00

No Comments

Lisa kommentaar